26 Март, 2026

Заев отрече да са разговаряли с Гърция за нови имена на Македония

Заев отрече да са разговаряли с Гърция за нови имена на Македония

Зоран Заев

Той обаче се надява да намерят решение на спора

Не сме стигнали дотам да разговаряме за някакви нови имена, каза днес македонският премиер Зоран Заев, запитан за коментар на написаното в гръцки медии за предложението страната да се нарича "Нова Македония", предаде агенция МИА.

Вероятно това е предложение на медиите, ние не сме стигнали до там да говорим за някои нови имена. Това, че вярваме, че тези дни ще се разговаря, е потвърждение на желанието на двете страни да навлязат съществено в решаването на проблема, който Гърция има с конституционното ни име, заяви Заев в отговор на въпрос на съвместната пресконференция с косовския премиер Рамуш Харадинай в Прищина, предава БТА.

Заев изрази надежда, че с посредничеството на Матю Нимиц ще бъде потвърдено общото желание на двете страни - на Македония и на Гърция, да се намери решение на спора.

Сподели:

Коментари (0)

Рюте: Украйна продължава да получава закупеното от европейските съюзници американско въоръжение

Рюте: Украйна продължава да получава закупеното от европейските съюзници американско въоръжение

Той отбеляза, че Алиансът участва в оказването на помощ чрез командването във Висбаден, Германия, както и чрез Съвместния център за анализ, обучение и образование в Полша.

Иран събира милионни такси от корабите в Ормузкия проток, за да ги пропусне?

Иран събира милионни такси от корабите в Ормузкия проток, за да ги пропусне?

Международната морска организация търси спешно решение за безопасна евакуация на търговските кораби, които в момента са блокирани в региона на Персийския залив

Путин сравни войната в Иран с коронавируса

Путин сравни войната в Иран с коронавируса

„Последиците от конфликта в Близкия изток все още трудно могат да се прогнозират с точност“, заяви той пред представителите на бизнеса в Москва