Свят
Генералният щаб на украинската армия: До 2 март са ликвидирани 150605 руски войници, рухна митът за "непабедимая"
Генералният щаб на украинската армия публикува актуални данни за загубите на Русия, изчислени към 2 март 2023, тоест една година и една седмица след началото на войната.
Ликвидирани са 150 605 руски войници, а вероятно общия брой на мъртвите, ранените, пленените и безследно изчезнали бойци на Путин надхвърля 250 хил.
Украинците са успели за този период да унищожат 3397 руски танка, 6658 бронирани машини, 2398 артилерийски системи, 300 хилекоптера, 873 крилати ракети, 18 кораба, 5264 военни автомобила и цистерни и др.
Армията на Кремъл търпи огромни загуби, развенчан е митът, че е непобедима, а според военни експерти дори е изпаднала от Топ 5 на най-добрите световни военни сили.

Още от Свят
Тръмп: Утре ще имаме сделка с Иран и отворен Ормузки проток
"Ще мерим успеха си не само по броя на битките, които печелим, но и по броя на войните, на които ще сложим край", заяви американският президент
Преизбраха Виктор Орбан за лидер на ФИДЕС
Орбан беше обявил конгрес на ФИДЕС след изборната загуба. По време на конференцията бяха избрани и четирима заместник-председатели.
Антирасистки митинг след инцидента в Белфаст събра хиляди
Протестиращите носеха плакати с лозунги с надписи: „Омразата е единствената заплаха за нашите улици“ и „Белфаст е срещу расизма“