14 Февруари, 2026

Захариева нареди проверка на всички издадени дипломатически и служебни паспорти за последните 10 г.

Захариева нареди проверка на всички издадени дипломатически и служебни паспорти за последните 10 г.

По заповед на вицепремиера и министър на външните работи Екатерина Захариева комисия на Инспектората на МВнР ще извърши проверка на всички издадени дипломатически и служебни паспорти през последните 10 години. Това съобщиха от пресцентъра на Външните работи. 

Комисията ще трябва да установи техния брой, основанията за тяхното издаване, както и да направи препоръки за промяна на действащата нормативна уредба в случай на необходимост.

По-рано днес стана ясно, че заместник-външният министър Георг Георгиев е разпитван по делото, свързано с бизнесмена Васил Божков. По неофициална информация Георгиев е на разпит за паспортите на Божков и неговия съдружник Георги Попов. 

На влизане в сградата на Специализирания съд Георгиев заяви, че е получил призовка за разпит и не знае повече подробности. 

Преди седмица стана ясно, че МВнР е издало служебни паспорти на Васил Божков и Георги Попов на 26 август 2019 г. като членове на УС на Българския съюз за физическа култура и спорт. Паспортите са били издадени във връзка с изтичането на срока на предишните им служебни паспорти, издадени през 2016 г. От Външно министерство заявиха, че Божков и Попов и не са използвали служебните си паспорти при напускането на страната.

Божков и Попов избягаха в края на януари в ОАЕ. Властите в София поискаха тяхната екстрадиция. 
Сподели:

Коментари (0)

 Цветанка Андреева: Ставащото сега е договорка между Йотова, ПП-ДБ и Радев

Цветанка Андреева: Ставащото сега е договорка между Йотова, ПП-ДБ и Радев

Тя е категорична, че не МВР, а партиите са отговорни за честността на изборите – техни представители броят бюлетините, имат наблюдатели, председатели и членове на комисии 

"Забранен, но не забравен“ - симпатизанти на ген. Луков се събраха с пред дома му в София

"Забранен, но не забравен“ - симпатизанти на ген. Луков се събраха с пред дома му в София

 На днешната дата генерал Христо Луков, водач на Съюза на българските национални легиони, е застрелян от комунистическа терористична група

Започнаха доставките на новите бойни машини „Страйкър“ за армията ни

Започнаха доставките на новите бойни машини „Страйкър“ за армията ни

Първите пет бойни бронирани машини „Страйкър“ пристигнаха на пристанище Бургас днес, в рамките на доставка от САЩ и Канада