27 Декември, 2025

Захариева: Взето е решение да поканим Зеленски на първия Председателски съвет

Захариева: Взето е решение да поканим Зеленски на първия Председателски съвет

Екатерина Захариева

"За съжаление не беше постигнато решение за първия ден на НС"

За съжаление не беше постигнато решение да бъде поканен президентът Зеленски на първия ден от работата на НС, постигнахме единодушие да бъде поканен на първия Председателски съвет - зависи от всички партии кога ще бъде той. Това заяви Екатерина Захариева от ГЕРБ след срещата с политическите партии в парламента.

Предпочитаме да е още на 19 октомври, не случайно ГЕРБ-СДС предложи поканата до Зеленски да бъде знакова на първия ден на парламента, но това не беше подкрепено от ПП и ДБ, поясни Захариева. 

"Ако бяхме поканили Зеленски на първото заседание това щеше да покаже ангажираността на НС към сериозната политическа ситуация и войната. И към проблемите, които са се стоварили върху България като високите цени на горивата и инфлацията. ДБ и ПП нямаха сериозни аргументи защо да не поканим Зеленски на първото заседание." - каза Даниел Митов.
"Ние отправихме покана и към ДБ, когато се внася предложението за военна помощ за Украйна да го направим съвместно, нямаше отговор. Ще видим тепърва какво ще стане." - добави представителят на ГЕРБ.

Той коментира също бюджета и скока на цените, на фона поисканата от БСП среща в НС по този въпрос: 
"Въпросите за бюджета и високите цени са приоритети, които трябва да бъдат обсъждани и решавани. В тази ситуация сме заради бюджета оставен от Асен Василев. Докарани сме до галопираща инфлация, която задушава бизнеса и гражданите именно заради този бюджет на Василев." 

По думите на Даниел Митов, разговорите за съставяне на правителство са на ембрионален етап. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

" Борбата му за свобода завинаги ще е в спомените ни“, написаха от Центъра за либерални стратегии

Атанас Зафиров: Участието на БСП в управлението  беше водено от ясни принципи и отговорност към обществото

Атанас Зафиров: Участието на БСП в управлението беше водено от ясни принципи и отговорност към обществото

В своето изказване той представи актуалната политическа обстановка в страната и подчерта, че участието на БСП в управлението е било водено от ясни принципи и отговорност към обществото.

До 6 градуса на Стефановден, вятърът се усилва

До 6 градуса на Стефановден, вятърът се усилва

Минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, в София – около минус 3°.