17 Юни, 2026

Започна делото срещу лидер на „жълтите жилетки” в Париж

Ерик Друе

Ерик Друе е застрашен от шест месеца затвор и глоба от 7500 евро

Съдебно дело срещу водещ представител на протестното движение на "жълтите жилетки" във Франция започна в петък в столицата Париж. Процесът срещу Ерик Друе стартира въпреки поисканото от прокуратурата отлагане, предаде Франс прес, цитирана от БТА.

Той е изправен на съд за организирането на две демонстрации (на 22 декември 2018 г. и на 2 януари 2019 г.), които не са били обявени предварително. Освен това, на 5 юни Друе ще бъде съден за носене на забранено оръжие (палка) на протеста на 22 декември, казаха от прокуратурата.

Ако бъде признат за виновен за организирането на демонстрациите, Друе е заплашен от шест месеца затвор и глоба от 7500 евро.
Сподели:
Украйна твърди: ВСУ осуетиха планове за настъпление към Запорожие и Днепър чрез удари по логистиката

Украйна твърди: ВСУ осуетиха планове за настъпление към Запорожие и Днепър чрез удари по логистиката

По думите на говорителя на Силите на отбраната срещу украинските сили действат руските групировки „Днепър“ и „Восток“, чиято численост през последните седмици е нараснала до над 213 000 военнослужещи

Удари на Израел в райони на Южен Ливан

Удари на Израел в райони на Южен Ливан

Израелски бойни самолети са атакували района Набатия ал Фаука и източните покрайнини на съседния град Кфар Тебнит.

Гърция разглежда изпращането на най-големия си кораб "Прометей" за мисия в Ормуз

Гърция разглежда изпращането на най-големия си кораб "Прометей" за мисия в Ормуз

Сред обсъжданите в момента планове е предоставянето и на фрегата от клас MEKO, която вече участва в европейската операция „Аспидес“ за ескортиране на търговски кораби в Червено море

Коментари (0)