Запрянов обсъди с посланика на Северна Македония развитието във военното образование и военната медицина
Посланик Поповска изрази признателността на РСМ за оказаната от България помощ за лечението на пострадали при инцидента в гр. Кочани
Развитието на двустранното сътрудничество в областта на отбраната обсъдиха днес, 14 април, министърът на отбраната Атанас Запрянов и посланикът на Република Северна Македония в България Н. Пр. Агнеса Руси Поповска, съобщиха от Министерството на отбраната.
Във фокуса на разговорите беше взаимодействието в сферата на отбранителната инфраструктура и перспективите за неговото задълбочаване, като двете страни се обединиха около виждането за голям потенциал за напредък. Дискутирани бяха перспективи за развитие и във военното образование и военната медицина. Бяха поставени акценти върху значението на доброто сътрудничество в контекста на съвременната среда за сигурност в глобален и регионален аспект, както и върху съюзния ангажимент на страните-членки на НАТО за увеличаване на бюджетите за отбрана.
Посланик Поповска изрази и благодарността и признателността на Република Северна Македония за оказаната от България помощ за лечението на пострадали при инцидента в гр. Кочани през м. март, включително с участието на военнослужещи и цивилни служители от Военномедицинска академия и Военновъздушните сили. /БГНЕС
Още от България
България предложи създаване на регионален център на НАТО по сигурността във Варна
Министърът на отбраната постави въпроса за развитието на Военноморския координационен елемент във Варна като структура на НАТО у нас чрез създаването на Регионален център за военноморско сътрудничество, който да насочва корабоплаването в Черно море
БЗНС: Със закриването на Комисията по досиетата кабинетът "Радев" признава своята зависимост от бивши офицери на ДС
Управлението и публичните ресурси се поставят в услуга на среди, свързани с ДС
Петкова: Това е бюджет на лицемерието - приходите са като заложените от кабинета "Желазков", а разходите с 2,7 млрд. евро повече
Тя определи отношението на управляващите като безотговорно към доверието, което българските граждани гласуваха на „Програсивна България“