16 Февруари, 2026

Зеленски: Надяваме се Тръс да продължи подкрепата за Украйна

Зеленски: Надяваме се Тръс да продължи подкрепата за Украйна

Володимир Зеленски

Президентът на Украйна Володимир Зеленски каза вчера, че се надява новата министър-председатека на Великобритания Лиз Тръс да помогне на страната му „да осуети разрушителните усилия“ на Русия, предаде Франс прес, цитирана от БТА. Вярвам, че заедно ще можем да направим много повече, за да защитим нашите народи и да осуетим всички разрушителни усилия на Русия, заяви Зеленски по време на снощното си видеообръщение, разпространено в социалните мрежи.

Основното е да запазим нашето единство, което непременно ще стане, добави президентът. Като каза, че се радва на бъдещото сътрудничество с Тръс, чиято държава е един от главните поддръжници на Киев в Европа, Зеленски посочи, че тя винаги е била от светлата страна на европейската политика. Предшественикът на Тръс на поста британски премиер Борис Джонсън беше особено високо ценен в Киев заради силната си подкрепа срещу Русия. От началото на инвазията Джонсън три пъти посети Киев, последния път - на 24 август, по повод Деня на независимостта на Украйна. Тогава му беше връчен орден на свободата – най-високото украинско отличие, което може да бъде присъдено на чужденец.
Сподели:

Коментари (0)

Генерал Дейвид Петреъс назова условията, при които Русия вече няма да може да продължи войната

Генерал Дейвид Петреъс назова условията, при които Русия вече няма да може да продължи войната

Сред факторите за натиск са санкциите на САЩ, помощта на европейците за Украйна и увеличаването на производството на украински дронове и ракети.

Позорен рекорд на Путин: експерти назоваха 3 причини защо Русия няма да победи Украйна

Позорен рекорд на Путин: експерти назоваха 3 причини защо Русия няма да победи Украйна

И докато Кремъл блъфира за готовност да воюва вечно, военната му машина продължава да се разпада отвътре, заявява военният анализатор

Рубио: САЩ не принуждават никого да сключва мирно споразумение

Рубио: САЩ не принуждават никого да сключва мирно споразумение

„Не искам да обиждам никого, но Организацията на обединените нации не успя да го направи. Нито една страна в Европа не успя да го направи“, продължи той