„Проведохме подробна дискусия за съвместната ни дипломатическа работа с американската страна, съгласувахме обща позиция относно значението на гаранциите за сигурност и възстановяването..", съобщи украинският президент Володимир Зеленски
Президентът Володимир Зеленски заяви, че днес, по време на преговори в Лондон с лидерите на Обединеното кралство, Германия и Франция са обсъдили дипломатическата работа с американската страна и са координирали съвместна позиция
Зеленски съобщи за общата позиция в Телеграм.
„Проведохме подробна дискусия за съвместната ни дипломатическа работа с американската страна, съгласувахме обща позиция относно значението на гаранциите за сигурност и възстановяването и се споразумяхме за следващите стъпки. Проведохме и отделна дискусия за по-нататъшната отбранителна подкрепа за Украйна“, цитира Укринформ съобщението на украинския президент.
Той също така изрази благодарност към лидерите за готовността им да застанат до украинския народ и да помогнат по пътя към сближаване на мира.
„Благодарен съм на лидерите на Обединеното кралство, Франция и Германия – Киър Стармър, Еманюел Макрон и Мерц – за организирането на срещата и за всеки един от личния им принос по пътя към постигане на мир“, отбеляза той.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Германия подготвя мащабни санкции срещу Русия заради атаката с дрон на летището в Лайпциг
Мерц определи нападението като доказателство, че Германия е изправена пред реални заплахи, и заяви, че извършителите на хибридни атаки ще понесат последствия
Референдумът в Исландия: При 60% преброени бюлетини евроскептиците набират малка преднина
Преброени са 152 000 гласа от общо 270 000 имащи право на глас
Axios: Шефът на ЦРУ е предложил среща между Тръмп, Путин и Зеленски
Зеленски е подкрепил предложението, докато Путин го е отхвърлял