26 Юли, 2026

Вадефул: Изтеглянето на американски войници от Германия няма да отслаби възпиращите способности на НАТО

Йохан Вадефул, снимка: EPA/BGNES

Германия трябва да потърси тесен диалог със САЩ относно решенията, които вече са взети, и какви възможности има Берлин да повлияе върху тези решения

Германският външен министър Йохан Вадефул изрази увереност, че няма риск от отслабване на конвенционалния възпиращ потенциал на НАТО в Европа, след като Вашингтон обяви, че ще изтегли около 5000 войници от Германия, предаде БТА с позоваване на Ройтерс.

„Трябва да гледаме на това като на нов призив да развиваме и използваме собствените си способности по-бързо. Това е абсолютно неизбежно.“ - коментира днес Вадефул на пресконференция в Атина.

Германия трябва да потърси тесен диалог със САЩ относно решенията, които вече са взети, и какви възможности има Берлин да повлияе върху тези решения, добави германският външен министър.

Вадефул е на еднодневно посещение в Атина, като там ще се срещне с министър-председателя на Гърция Кириакос Мицотакис и външния министър на страната Йоргос Герапетритис.

Сподели:
Русия с безумни обвинения към Запада на форум на ОССЕ във Виена

Русия с безумни обвинения към Запада на форум на ОССЕ във Виена

В изявлението се съдържат и твърдения, че част от доставеното на Украйна западно въоръжение попада на нелегалния оръжеен пазар и се пренасочва през територията на други държави, сред които и България

US-генерал: Западът трябва да се научи колко оръжие да произвежда, за да не загуби голяма война

US-генерал: Западът трябва да се научи колко оръжие да произвежда, за да не загуби голяма война

Русия е загубила и попълнила запасите си от 4000 танка в Украйна, докато Великобритания има само 200, изтъква бившият върховен главнокомандващ на съюзническите сили в Европа Кристофър Каволи

  The ​​New York Times: "Адските санкции" са заседнали в американския Конгрес

 The ​​New York Times: "Адските санкции" са заседнали в американския Конгрес

Камарата на представителите излезе във ваканция без да гласуват санкциите, а Сенатът ще се опита да разгледа законопроекта следващата седмица, който май се оказва препъни камък

Коментари (0)