27 Април, 2026

Зеленски: Украйна осуети стратегическа офанзива, планирана от Русия за март

Зеленски: Украйна осуети стратегическа офанзива, планирана от Русия за март

снимка: архив Faktor.bg

Според независими военни експерти настъплението на руските войски наскоро е забавило ход, особено в южните части на страната, къде украинците са успели да си възвърнат и територии

Украйна е осуетила стратегическа офанзива, планирана от Русия за март, заяви вчера украинският президент Володимир Зеленски във вечерното си видео обръщение, цитиран от Укринформ.

„Украинските сили за отбрана осуетиха руската стратегическа настъпателна операция, която врагът беше планирал за март. И въпреки че атаките са постоянни и нападенията продължават, интензивността на набезите и мащабът на конфронтацията не са това, което руснаците бяха планирали и което тяхното командване беше обещало на политическото ръководство на Русия“, изтъква украинският президент.

Зеленски благодари на украинските въоръжени сили за тяхната защита на страната.

Според независими военни експерти настъплението на руските войски наскоро е забавило ход. На някои фронтове, особено в южната част на страната, украинците са успели да си възвърнат територии чрез контраатаки, отбелязва ДПА.

Украйна се защитава от руската инвазия вече повече от четири години.

Сподели:

Коментари (0)

Три руски военни кораба и изтребител са поразени в Крим от украинско спецподразделение

Три руски военни кораба и изтребител са поразени в Крим от украинско спецподразделение

Част от ударите на СБУ са били насочени и към учебния център на руския Черноморски флот„Лукомка“ и към щаба на радиотехническото разузнаване на войските за противовъздушна отбрана

Доналд Тръмп: Войната с Иран ще приключи много скоро, с победа

Доналд Тръмп: Войната с Иран ще приключи много скоро, с победа

"Иранците, трябва да признаят, че няма как да се сдобият с ядрено оръжие. Иначе няма за какво да се срещаме"

Бъкингамският дворец потвърди: визитата на Чарлз III в САЩ ще се осъществи по план

Бъкингамският дворец потвърди: визитата на Чарлз III в САЩ ще се осъществи по план

Четиридневното посещение е организирано в чест на историческите отношения между Великобритания и САЩ по случай 250-годишнината от независимостта на Америка