19 Юни, 2026

11 жертви взеха пожарите в Югоизточна Турция

11 жертви взеха пожарите в Югоизточна Турция
Снимката е илюстративна

Още 78 души са пострадали

Общо 11 станаха жертвите на пожарите, пламнали от стърнище, в Югоизточна Турция, съобщи турският министър на здравеопазването Фахреттин Коджа, цитиран от държавната телевизия.

Огънят е възникнал снощи и се е разгорял в различни райони по границата между окръзите Диарбекир и Мардин, предаде БНТ.

Коджа съобщи, че 11 души са загубили живота си досега, а 78 са пострадали в резултат на пожара. В болници в окръзите Шанлъурфа и Диарбекир се намират шестима ранени, като петима от тях са интубирани. Към момента огнищата са потушени и се извършват дейности по охлаждане.

Същевременно министърът на правосъдието Йълмаз Тунч съобщи в профила си в социалните мрежи, че главната прокуратура в Чънар е започнала разследване във връзка с пожара, тръгнал от стърнище между селища в околиите на градовете Чънар и Мазъдагъ, който бързо обхвана голяма площ.

Сподели:
Радев се срещна със Зеленски в Брюксел - какво си казаха?

Радев се срещна със Зеленски в Брюксел - какво си казаха?

По време на разговора е била обсъдена ключовата роля на България за гарантиране на енергийната сигурност в региона. Засегнат е бил и въпроът за подготовката на консултации между Украйна и България за изготвянето на съвместни проекти

Ванс става лицето на сделката с Иран, макар и в сянката на Тръмп

Ванс става лицето на сделката с Иран, макар и в сянката на Тръмп

Джей Ди Ванс отхвърли въпроса дали президентът Доналд Тръмп го е посочил като „изкупителна жертва“ за сделка, която е широко непопулярна сред републиканците във Вашингтон. „Мисля, че президентът се шегуваше.“

Пак разгромиха руските войски при легендарната Мала Токмачка, щурмували с мотоциклети и лопати

Пак разгромиха руските войски при легендарната Мала Токмачка, щурмували с мотоциклети и лопати

В Пологовския район на Запорожка област окупатори не успяват да превземат това село вече четири години въпреки многобройните щурмове

Коментари (0)