25 Февруари, 2026

Зимна обстановка по пътищата в страната

Зимна обстановка по пътищата в страната

снимка: архив Faktor.bg

Сняг вали все още на проходите "Рожен", "Пампорово" и "Превала", а дъжд - на прохода "Печинско" и на Прохода на Републиката

Зимна обстановка по пътищата в страната. Препоръчва се шофьорите да карат с повишено внимание. 

В Смолянска област снежната покривка е около 10 сантиметра. През нощта по високите части на Родопите дъждът премина в сняг.

Сняг вали все още на проходите "Рожен", "Пампорово" и "Превала", а дъжд - на прохода "Печинско" и на Прохода на Републиката.

Проходът "Петрохан", където снежната покривка е към 5 сантиметра, също е проходим при зимни условия. Пет машини почистват пътя през прохода. В момента сняг не вали, а температурата е около минус 3 градуса, предаде БНР.

Общо 19 машини разхвърлят пясък и сол по пътищата в област Монтана, за да не се допусне заледяване. Отрицателни са температурите по високите части на региона - в общините Георги Дамяново, Чипровци.

От Областно пътно управление Монтана призовават шофьорите да тръгват на път с подготвени за зимни условия автомобили. От там се обръщат специално и към водачите на тежкотоварни коли да не преминават през Петрохан, тъй като проходът по това време на годината е забранен за тирове.

В Кюстендилско над 20 автомобила почистват пътищата, основно за двата гранични пункта -  "Гюешево" за Северна Македония и "Отоманци" за Сърбия. Работи се и по тези за местност Двете реки и за комплекс, разположен в Осоговоския балкан, каза управителят на Пътно поддържане-Кюстендил инж. Милчо Георгиев.

Проблем през нощта имало на Черна нива по направлението Кюстендил - Дупница, каза дежурният в Областното пътно управление.

"През нощта беше наваляло повече сняг и не стигаше техниката. Имаше два тира закъсали", обясни той.

Сподели:

Коментари (0)

Община Тетевен ще отбележи националния празник  3-ти март с богата програма

Община Тетевен ще отбележи националния празник 3-ти март с богата програма

Празникът ще започне с молебен в местния храм и рецитал на ученици от СУ "Георги Бенковск"

Операция „Нищожен 2“: Нови протести в София искат оставката на и.ф. Сарафов

Операция „Нищожен 2“: Нови протести в София искат оставката на и.ф. Сарафов

Гражданската инициатива „Правосъдие за всеки“ организира демонстрации пред Съдебната палата и ВСС, настоявайки, че Сарафов вече не е легитимен изпълняващ функциите главен прокурор след промените в Закона за съдебната власт

Радев използва „Берлинер Правда“ – пропагандист на неофашистката АфД, за да поиска „да говорим с Русия“

Радев използва „Берлинер Правда“ – пропагандист на неофашистката АфД, за да поиска „да говорим с Русия“

Изданието е собственост на техномилионер, бивш доносник на ЩАЗИ, насаждащо носталгия по реалностите на ГДР и "антизападна германска" пропаганда