4 Май, 2026

Звезди от Бродуей на протест срещу Тръмп заради позицията му към Русия

Звезди от Бродуей на протест срещу Тръмп заради позицията му към Русия

Звезди от Бродуей, начело с Роузи О'Донъл - актриса и ТВ водеща, се присъединиха към демонстрациите срещу президента Доналд Тръмп пред Белия дом снощи, предаде Франс прес.

Те изпяха химна на американските патриоти "Красива Америка" и носеха големи оранжеви букви, с които съставиха изписаха думата "предателство" (на английски treason). 

Освен О'Донъл в акцията участваха още около 30 певци и музиканти, които изпълниха няколко песни от мюзикъла "Клетниците". Противници на президента Тръмп се събират вече четвърта седмица подред на нощни протести пред Белия дом. Присъствието на О'Донъл даде допълнителен импулс на демонстрантите, отбелязва Франс прес.

Протестите са както срещу позицията на Тръмп спрямо Русия, така също и срещу неговата имиграционна политика.

"Противопоставям се и съм разгневена от начина, по който президентът третира хората. Мисля, че тук е мястото да изкажем исканията си", каза 16-годишната Джеси Харис, която още няма право да гласува на избори, но държи да изрази недоволството си от Тръмп.

Някои демонстранти скандираха, че президентът на САЩ е предател, а други призоваха той да бъде отстранен от поста.
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Новият мирен план на Иран е неприемлив

Тръмп: Новият мирен план на Иран е неприемлив

Това изявление той направи в коментар пред журналиста от израелското издание Kan News Натан Гутман

Мерц: САЩ са централни за НАТО въпреки различията в мненията

Мерц: САЩ са централни за НАТО въпреки различията в мненията

Канцлерът отговори с "няма връзка" на въпроса дали плановете на САЩ да намалят военното си присъствие в Германия имат нещо общо със спора между двамата лидери относно стратегията на Белия дом в Иран

Al Jazeera: Иран е предложил на САЩ триетапен план за прекратяване на войната

Al Jazeera: Иран е предложил на САЩ триетапен план за прекратяване на войната

Той включва задължение за ненападение, включително от страна на Израел, за да се гарантира, че конфликтът няма да бъде подновен.