4 Февруари, 2026

Американски анализатор: Вучич брани режима си със старата машина КГБ/УДБА

Американски анализатор:  Вучич брани режима си със старата машина КГБ/УДБА

Александър Вучич, архив

В Сърбия се опитват да представят студентските протести, които заливат страната, като подкрепа за Хамас и да покажат президента като "стълб на стабилността"

В Сърбия се провеждат масови протести, а Александър Вучич използва старите машинации на КГБ/УДБА, за да омаловажи и делегитимира демонстрациите на студентите срещу авторитарния му режим в Сърбия. Това заяви американският анализатор Ивана Страднер от Фондацията за защита на демокрацията.

Някои нарочно изпратени ултранационалисти и екстремистки групи държат руски знамена, а пропагандната машина представя студентите и като поддръжници на Хамас. Всичко това е игра пред очите на Запада, за да не подкрепи студентите, а самията Вучич да се представи като стълб на стабилността.

Вучич отдавна създаде крайно десни групи и унищожи прозападната опозиция, за да се постави в средата на политическия спектър, така че Западът да смята всяка алтернатива за по-лоша от него. Точно това правеше и Путин в ранните етапи на властта си. 

Не се поддавайте на тази стара УДБА/КГБ игра./ БГНЕС

 

Сподели:

Коментари (0)

 В края на месеца Бил и Хилъри Клинтън ще дадат показания в Конгреса по случая с Джефри Епстийн

В края на месеца Бил и Хилъри Клинтън ще дадат показания в Конгреса по случая с Джефри Епстийн

Говорителят им Ангел Урена написа в X, че „бившият президент и бившият държавен секретар ще бъдат там. Те очакват с нетърпение да създадат прецедент, който да важи за всички“.

Сейф ал-Ислам, синът и приемник на Муамар Кадафи, е убит

Сейф ал-Ислам, синът и приемник на Муамар Кадафи, е убит

„Четирима въоръжени мъже нахлуха в резиденцията му, след като деактивираха камерите за наблюдение, и го екзекутираха“, каза Абдурахим

Кремъл се жалва срещу отпадането на ограниченията върху стратегическите ядрени арсенали

Кремъл се жалва срещу отпадането на ограниченията върху стратегическите ядрени арсенали

Договорът "Нов СТАРТ" между двете страни изтича на 5 февруари. Той бе подписан от президентите Барак Обама и Дмитрий Медведев през 2010 г. и установява ограничения в броя на стратегическите оръжия,