Днес Съдът на ЕС потвърди валидността на пакета "Мобилност", като отхвърли единствено частта за връщане на камионите в страната, в която е регистрирана фирмата, на всеки 8 седмици.
Днес бе оповестено решението на Съда на заведеното по въпроса колективно дело от България, Румъния, Литва, Кипър, Унгария, Малта и Полша преди 4 години, когато пакетът официално получи зелена светлина в ЕС.
По този повод евродепутатът Андрей Новаков, българският евродепутат, който бе много активен в тази битка пусна кратко видео-обръщение на страницата си във Фейсбук.
По думите му днешният ден е добър за България и празник за превозвачите, "защото Съдът на ЕС одобри българската жалба и отхвърли най-лошата част от Пакет "Мобилност" – онази, срещу която се борихме най-яростно – връщането на камиона на всеки 8 седмици."
Сега е моментът да си кажем благодаря и браво на всички, които водихме заедно тази битка и в крайна сметка успяхме – министри, евродепутати и шофьорите, които са герои, защото платиха цената през всички тези 7 години – да чакат по границата, без да могат да видят семействата си", изтъква евродепутатът.
"Тази победа посвещавам на превозвачите, защото я постигнахме всички ние като българи", завършва видео-обръщението си Андрей Новаков.
![Андрей Новаков: Днешният ден е празник за българските превозвачи](/static/downloads/uploads/Images_3/A/andrey-novakov_14_.jpg)
Андрей Новаков
Съдът на ЕС отхвърли най-лошата част от Пакет "Мобилност", срещу която се борихме 7 години
Фактор Фактор
Още от Бизнес
Отвъд Биткойн: Блокчейн – технологията, за която не знаехте, че ви е нужна, много повече от криптовалути
УНСС обяви започването на първата магистърска програма по криптоикономика от 2025 г. и автентичността на дипломите там също ще бъдат гарантирани чрез блокчейн технологии
Руската централна банка предупреждава за стремглава инфлация
Сега се очаква цените да се повишат със 7-8% през 2025 г., което коригира по-ранната прогноза за 2025 г., която беше между 4,5 и 5%
КЗК започна мащабно проучване на цените на храните в магазините
Във фокуса на наблюдението на Комисията за защита на конкуренцията са основни хранителни стоки, като яйца, мляко и млечни продукти, месо, брашно, хляб, олио и др.