Андрей Пионтковски: Цялата мощ на пропагандата беше хвърлена в борба с хипотезата за изкуствения произход на вируса
Шефът на СЗО атакува Тайван с евтина демагогия
Цялата мощ на пропагандата беше хвърлена на борба с хипотезата за изкуствения произход на вируса. На нашето внимание беше фактът, че евентуално китайците носят отговорност и ако те наистина са виновни, трябва да бъде отговорено на определени въпроси. Тази позиция изразява руският анализатор, който от години живее в САЩ, Андрей Пионтковски пред АналитикТВ, която е една от малкото независими медии в Русия.
Той е категоричен, че на най-сериозният въпрос трябва да отговори Световната здравна организация. Тя се ръководи не просто от един марксист, член на Политбюро на една модификация на комунистическата диктатура, а от човек, който демонстрира симпатии към Мао, Китай и изпитва ненавист към Тайван – факти, които са общоизвестни, свързани с неговия престъпен образ. Етиопецът в продължение на две седмици остава безучастен към тайванските медици, които буквално крещят за опасността от епидемията, за разлика от Китай, който в продължение на две седмици мълчи за това, че заразата се предава от човек на човек – това беше неговата стратегия и този етиопец през цялото време я поддържаше. И сега той напада Тайван със съвършено евтина демагогия, че тайванците го критикуват, защото са расисти, защото той бил чернокож, коментира анализаторът.
Още от Свят
Макрон похвали срещата на върха
„Тази среща наистина ни позволи да се координираме много тясно, за да отговорим на кризите и да работим по големите предизвикателства на нашето време“, добави френският президент.
НАТО: Загубите на Русия в жива сила вече надхвърлят 1,4 милиона военнослужещи
Въпреки това руските сили продължават активните бойни действия по цялата фронтова линия, особено в Покровското направление, като се стремят да напреднат към Доброполи
Тръмп: Споразумението с Иран не е окончателно, може пак да полетят бомби върху главите им
"Ако не ми хареса, ще се върнем към стрелбата срещу тях"