29 Март, 2026

Антоанета Христова: Майките и протестиращите по сценарий вече нямат основание да стачкуват

Антоанета Христова: Майките и протестиращите по сценарий вече нямат основание да стачкуват

Антоанета Христова

Демонстрациите не помагат с нищо на управлението и на държавата

„Оригиналният източник на протеста – майките на деца с увреждания, беше най-засегнат от Валери Симеонов. Майките имат повече от половината аргументи да отменят протестите си, защото част от исканията им бяха удовлетворени. Те очакват последействията от обещанията, които им се дадоха". Това заяви пред BGonAir политическият психолог Антоанета Христова. 

"Относно всички останали на улицата, които използваха като аргумент Валери Симеонов, те също нямат този въпрос на дневен ред. Хората, които бяха извадени сценарийно на улицата, защото имаше и такива, показаха спецификата на този протест. Задавам си въпроса – до какво позитивно може да доведе за управлението тази демонстрация? В неделя видяхме различни искания – в Русе стачкуват срещу мръсния въздух, в Банско и Разлог са срещу покачването на цената на водата, т.е. всеки град си има своите проблеми. Протестът се превърна в една социология, на която правителството може да стъпи и да си направи своите полезни и ефикасни мерки за излизане от тази ситуация", каза още Христова. 

„Всички коалиционни управления страдат от конфликти, а в момента имаме коалиционно управление с малка коалиция. Обединените патриоти събраха хора с дълбоко различна политическа ориентация по отношение на външна политика. Всички страни, в които има коалиции, страдат от подобни болести. Разликата е, че при другите партиите просто се разделят и крият вътрешните си проблеми, за разлика от България, където всичко се обсъжда в медиите. Бойко Борисов отговаря на всеки, който е почукал на вратата му. В същото време виждаме, че най-голямата опозиционна партия БСП не е готова да поеме властта. На България в момента не ѝ трябват предсрочни избори, революции и политическа нестабилност. Не на последно място, трябва да се направят тежки административни реформи", коментира Антоанета Христова. 

Сподели:

Коментари (0)

Христо Грозев: Не само Русия опитва да влияе в България,  а също Иран и Китай

Христо Грозев: Не само Русия опитва да влияе в България, а също Иран и Китай

Той подчерта, че модерната дезинформация не винаги цели директна подкрепа за определена партия, може нейната цел е хората изобщо да не отидат до урните. Като най-ефектив

Андрей Гюров: Някои хора в страната много силно се страхуват от честните избори

Андрей Гюров: Някои хора в страната много силно се страхуват от честните избори

Не е разговарял с Румен Радев, но го познава и се е виждал с него по работа в качеството си на председател на ПГ на ПП-ДБ, а след това и на подуправител на БНБ. "Голяма избирателна активност ще е успех за служебния кабинет", заяви той

Жената, която намушка четирима:  Престъплението го направих в интерес на обществото.  Не харесвам германци

Жената, която намушка четирима: Престъплението го направих в интерес на обществото. Не харесвам германци

"Опитаха да ме нападнат в магазина, в който нападнах аз. Години по-рано ме нападнаха там с нож пред камерите и полицията не направи нищо. Съдебната система не е свършила своята работа спрямо мен“, заяви тя