30 Март, 2026

ПП-ДБ: Следващата стъпка - предсрочни честни и свободни избори

ПП-ДБ: Следващата стъпка - предсрочни честни и свободни избори

снимка: стоп кадър от видео

Това е първа стъпка по пътя България да стане нормална европейска държава

Благодаря на всички граждани, които излязоха по площадите, за да кажат на това правителство, че България не може да се управлява по този начин. Това е първа стъпка по пътя това България да стане нормална европейска държава. Следващата стъпка е да се проведат честни и свободни избори, а не опорочени от изборни. Това заяви лидерът на ПП Асен Василев. 

Това е победа за всички български граждани, оттук нататък предстои задачата България да стане държава, която работи за всеки един от нейните граждани, а не само за един, който щеше да прави държава с голямо “Д”, каза Василев.

В това НС ние няма да участваме в каквото и да било конфигуриране. Оттук нататък България да отиде на избори, които да се проведат по ясни правила, да бъдат демократични и честни. Тази оставка на правителството е победа за България и за всички свободни хора, които излязоха да протестират, каза на свой ред депутатът и съпредседател на „Да, България“ Ивайло Мирчев.

Отговорността, че България отива отново на предсрочни избори, е на тези, които отказаха да изолират Пеевски, отказаха да се присъединят към санитарния кордона. По този начин те обрекоха това правителство на пълна делегитимация и затова се стигна до неговата оставка, каза в заключение на пресконференцията другият съпредседател на „Да, България“ Божидар Божанов.

Така депутатът отговори на изявлението на лидера на ДПС-Ново Начало Делян Пеевски, според който, отговорност за всичко, което предстои, ще има опозицията в лицето на ПП-ДБ и коалицията "Сорос".

Сподели:

Коментари (0)

Цветанов: Очакваме след изборите МВР да обяви "кои са потенциални купувачи"

Цветанов: Очакваме след изборите МВР да обяви "кои са потенциални купувачи"

Действията на министерството да се насочат към адреси и лица със съмнителни дейности - лихварство и наркопласьори, казва бившият вътрешен министър

Детето Натали, на което помогнахме заедно, се нуждае от спешно лечение

Детето Натали, на което помогнахме заедно, се нуждае от спешно лечение

Необходима е спешна хирургична интервенция в България, която е на стойност 5000 евро

АПИ предупреди кога утре ще е затруднено купуването на винентки

АПИ предупреди кога утре ще е затруднено купуването на винентки

Актуализацията няма да повлияе на автоматичното отчитане посредством бордови устройства и GPS тракери на изминатото разстояние от тежкотоварни автомобили над 3,5 тона