17 Януари, 2026

Атанас Атанасов: "Газпром" е политически инструмент, с който Путин събира пари за войната, Русия едностранно ни спря газа

Атанас Атанасов: "Газпром" е политически инструмент, с който Путин събира пари за войната, Русия едностранно ни спря газа

Атанас Атанасов

„Не съм енергиен експерт, но „Газпром“ е политически инструмент, чрез който Путин събира пари, за да финансира войната". Това заяви пред БНТ съпредседателят на „Демократична България“ ген Атанас Атанасов.  Според него няма обективни причини да не се осъществят доставките на седемте танкера с газ, договорени от правителство на Кирил Петков, които служебният кабинет отказа. Атанасов постови отново и въпроса - защо няма разследване за т.нар. „Руски поток“, който доставя газ на Сърбия, изграден по времето на Борисов.

"Русия едностранно спря да изпълнява доставките на газ за България. Трябва обективна проверка по случая. Ние не по всички теми сме единомишленици с Асен Василев. Търсехме концентрация на реформаторските сили, за да не дойдат ГЕРБ и ДПС на власт. Избирателите  сега са поставени пред избор – дали да гласуват за реформаторските или за реставраторските сили. Затова искахме и общо явяване на „Демократична България“ и „Продължаваме промяната“ на изборите", допълни Атанасов.

Той уточни още, че вече са на финала  на подготовката за подреждането на листите. "Ще имаме публични личности, които са активни и ще бъдат водачи на листи.  Ние очакваме честни избори от служебното правителство. В политиката няма място за сърдене и ще видим как ще постъпят от ПП след изборите“, допълни политикът. 

Сподели:

Коментари (0)

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Сдружението на украинските организации в България „Мати Украйна“ събира помощи за бедстващите.

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

По думите ѝ е жалко, че в момента няма личности на политическия хоризонт в България и това се отразява на състоянието на политиката. "По време на прехода имаше личности - Стефан Савов, Иван Костов, който направи много за България и за прехода, много смело го направи."

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

Към момента в обращение са пуснати евробанкноти и евромонети на обща стойност над 4.3 млрд. евро.