Посланичката на Русия у нас Елеонора Митрофанова трябва да бъде извикана за обяснение по случая с Христо Грозев, още сега. Такава позиция изрази Атлантическият съвет на България във връзка с изявлението на Москва, че обявява за издирване българския журналист.
„Този път МВнР да забрави за Twitter!“ – посочват от АСБ, настоявайки за официална институционална реакция от българска страна.
„Колкото повече се бави реакцията на правителството по повод посегателството на Кремъл над българския журналист Христо Грозев, толкова по-пробита от кремълско влияние е България.“ – изтъкват атлантиците в своя публикация във Фейсбук.
В друг постинг се посочва, че МВнР трябва да поиска обяснение от Москва защо издирва Христо Грозев:
„Това е най-малкото, което държавата ни трябва да направи, за да защити не само г-н Грозев, но и достойнството ни.
В тази връзка припомняме, че през юни т.г. по искане на руския главен прокурор (всъщност по лична инициатива на Елеонора нон грата) на територията на Руската федерация беше забранено разпространението на българската онлайн медия Faktor.bg.
Време е за демарш!
И най-вече - за изгонване на Елеонора Мутрофанова от България!“ - призовават от Атлантическия съвет на България.


Коментари (0)