9 Март, 2026

Бащата на Сияна отправи въпроси с призив към съвестта на съвременното общество

Бащата на Сияна отправи въпроси с призив към съвестта на съвременното общество

Сиана, снимка: Николай Попов/Фейсбук

Той е уверен, че неговата борба ще продължи и през новата 2026 г. и си пожелава през новата година да споделя все по-малко болка и все повече надежда

Бащата на загиналата на пътя Сияна Николай Попов отправи болезнени и важни за съвременността и обществото въпроси. Той е уверен, че неговата борба ще продължи и през новата 2026 г. и си пожелава през новата година да споделя все по-малко болка и все повече надежда.

Публикуваме цялото му обръщение, което той направи във Фейсбук:

"Искам да ви попитам: Искате ли да живеете в държава, в която когато ти убият единственото дете и поискаш справедливост, те обявяват за слуга на мафията?
Държава с „наши“ и „ваши“ съдии. С „наши“ и „ваши“ прокурори. Но без справедливост.

Искате ли държава на трафиканти? Искате ли държава на мутри? Искате ли държава, в която децата и близките ви умират по пътищата, защото управниците
не могат или не искат да наложат правила?

Искате ли държава, която строи пътища-убийци с варовик - пътища, които ни убиват всеки ден?

Искате ли държава, в която ви „лекуват“ в болница, без да сте били там, а когато децата ни са болни - ни гонят в „чужбина“? Да се спасяваме сами.

Искате ли държава, в която за да оцелееш трябва да чакаш дарения? Искате ли държава, в която дори мъртвите деца се обират в болниците?

Искате ли държава, в която политици пускат фалшиви медии и армии от фалшиви профили, за да мачкат родителите на вече убитите деца?

Искате ли държава, в която политиката е бизнес - бизнес с кръв, болка и човешки животи?

Аз не искам. И няма да мълча. Изправих се и продължавам. А вие?
Ще мълчите ли през новата 2026 год.?"

Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: Атаките са най-силни към министрите, които най-сериозно атакуват модела “Борисов-Пеевски”

Ивайло Мирчев: Атаките са най-силни към министрите, които най-сериозно атакуват модела “Борисов-Пеевски”

Важното е, че правителството си свърши работата, и то доста добре за служебно правителство, военното разузнаване също си свърши много добре работата, посочи съпредседателят на "Да, България"

Цветлин Йовчев: Не е съвсем сигурно, че няма пряка заплаха за България заради войната в Иран

Цветлин Йовчев: Не е съвсем сигурно, че няма пряка заплаха за България заради войната в Иран

За него случаят "Петрохан – Околчица" показва диагнозата на обществото ни – духовно обедняване и се надява, че този процес от криза в криза може да породи оздравителен процес

Надежда Нейнски: България осъжда атаката срещу цивилни обекти в Азербайджан!

Надежда Нейнски: България осъжда атаката срещу цивилни обекти в Азербайджан!

Първият ни дипломат изрази благодарност от името на страната ни за оказаното съдействие при евакуиране на българи от Азербайджан