21 Февруари, 2026

Байдън три пъти обърка името на конгресмен съпартиец в своя реч

Байдън три пъти обърка името на конгресмен съпартиец в своя реч

Президентът на САЩ Джо Байдън по време на реч в Спрингфийлд изрече три пъти погрешно името конгресмена демократ от Вирджиния Дон Бейер, съобще Fox News.

Първият път той се обърна към конгресмен, който присъстваше на събитието, като го нарече „Дъг“. След това той видя къде е Бейер и му благодари за помощта в организирането на посещението му, наричайки го „Дагъм“.

След това Байдън отбеляза, че той и „Дагъм“ имат нещо общо, като посочи, че и двамата „са се оженили за тези, които заемат по-висока позиция в обществото“.

По-рано Байдън обърка украинците с иранците по време на пресконференция с украинския си колега Володимир Зеленски. „(Необходимо е) да се гарантира, че украинското правителство може да продължи да предоставя основни основни услуги на иранския народ, като здравеопазване, образование и спешни услуги“, каза той. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Борис Джонсън: Западът трябва незабавно да изпрати сухопътни войски в Украйна

Борис Джонсън: Западът трябва незабавно да изпрати сухопътни войски в Украйна

„Ако планираме да разположим войски на място след войната, след като Путин се съгласи на примирие, защо да не го направим сега? ", пита той

САЩ може да загубят до 175 млрд. долара заради незаконните мита

САЩ може да загубят до 175 млрд. долара заради незаконните мита

Председателят на Комисията по международна търговия в Европейския парламент Бернд Ланге заяви, че „надплатените мита трябва да бъдат възстановени“.

Украйна порази два кораба и два самолета в окупирания Крим

Украйна порази два кораба и два самолета в окупирания Крим

В района на населеното място Астраханка, Запорожка област, подразделения на Силите за отбрана на Украйна са поразили реактивна система за залпов огън „Торнадо-С“ на противника