Разказало на родителите си, че учителката го е блъскала
4-годишно дете е било блъскано от учителката си в детската градина. В резултат на това момиченцето е било посинено и е получило психическа травма, като не желае да ходи там. Това твърди бащата Медиан Мосадов пред БТВ.
Детето посещава 112-а градина „Детски мир“ в столичния район „Витоша“. На 19 октомври тя не е искала да влезе в градината, но родителите ѝ са я изпратили вътре. По обяд дошли отново, за да видят как е и попитали дали могат да я приберат, директорката разрешила.
„Когато преоблякохме детето вкъщи, видяхме, че има следи на гърба от насилие. Тогава не издържах и реших да направя разследване какво се случва. Детето каза: „учителката ме бутна на леглото и ме удари“, разказва бащата.
Родителите са завели детето на медицински преглед и той е показал, че има слади от удар с предмет. Затова Мосадов е подал жалба в 6-о РУ на полицията в София.
„Проблемът трябва да се реши заради всички деца, не само заради моето“, казва бащата.
Проверка на директорката на детската градина Нели Петкова показала обаче, че насилие от учител върху детето няма.
Искрено се надявам моите първоначални наблюдения да се окажат верни. В детската градина работи много добър и стойностен екип. Всички учители са добре подготвени и обичат децата, подчерта Петкова.
В деня, за който говори господинът, ние с него имахме четири срещи и говорихме как по-лесно да стане адаптирането на детето, включително те да идват в групата и да остават, продължи директорката. Тя е разбрала за нараняванията на детето от полицията, която е изискала записи от камерите в детското заведение. Петкова е поискала писмени сведения от всички служители, които са влизали в групата.
„Лошото е, че не са видели нищо. По думите на учителката тя е започнала да съблича детето, защото то е влязло вътре, плачейки и с якенцето си. Първо го е успокоила, застанали са до бюрото, помощник възпитателката е била в другия край и се е занимавала с останалите деца. Събличайки детето, то се е опитало да се изплъзне от ръцете ѝ. Явно е искало да остане с якето. Учителката е била ударена, но най-вероятно и то се е ударило“. Това е научила Нели Петкова от персонала.
„Няма как толкова силно да се удари сама. Детето потвърждава, че е ударено с ръка. Искам компетентните органи да разследват случая“, настоява бащата на 4-годишноно момиченце.
Текат проверки на 6. РУ на полицията и на Столичната община и се очакват резултатите от тях.
Фактор
Детето посещава 112-а градина „Детски мир“ в столичния район „Витоша“. На 19 октомври тя не е искала да влезе в градината, но родителите ѝ са я изпратили вътре. По обяд дошли отново, за да видят как е и попитали дали могат да я приберат, директорката разрешила.
„Когато преоблякохме детето вкъщи, видяхме, че има следи на гърба от насилие. Тогава не издържах и реших да направя разследване какво се случва. Детето каза: „учителката ме бутна на леглото и ме удари“, разказва бащата.
Родителите са завели детето на медицински преглед и той е показал, че има слади от удар с предмет. Затова Мосадов е подал жалба в 6-о РУ на полицията в София.
„Проблемът трябва да се реши заради всички деца, не само заради моето“, казва бащата.
Проверка на директорката на детската градина Нели Петкова показала обаче, че насилие от учител върху детето няма.
Искрено се надявам моите първоначални наблюдения да се окажат верни. В детската градина работи много добър и стойностен екип. Всички учители са добре подготвени и обичат децата, подчерта Петкова.
В деня, за който говори господинът, ние с него имахме четири срещи и говорихме как по-лесно да стане адаптирането на детето, включително те да идват в групата и да остават, продължи директорката. Тя е разбрала за нараняванията на детето от полицията, която е изискала записи от камерите в детското заведение. Петкова е поискала писмени сведения от всички служители, които са влизали в групата.
„Лошото е, че не са видели нищо. По думите на учителката тя е започнала да съблича детето, защото то е влязло вътре, плачейки и с якенцето си. Първо го е успокоила, застанали са до бюрото, помощник възпитателката е била в другия край и се е занимавала с останалите деца. Събличайки детето, то се е опитало да се изплъзне от ръцете ѝ. Явно е искало да остане с якето. Учителката е била ударена, но най-вероятно и то се е ударило“. Това е научила Нели Петкова от персонала.
„Няма как толкова силно да се удари сама. Детето потвърждава, че е ударено с ръка. Искам компетентните органи да разследват случая“, настоява бащата на 4-годишноно момиченце.
Текат проверки на 6. РУ на полицията и на Столичната община и се очакват резултатите от тях.
Още от Улицата
Дискусия по Националния план за възстановяване на природата предложи решения
Експерти предложиха изграждане на противопожарни ивици в горите по границите със селскостопански площи, ивици от дървета и храсти по краищата на земеделските площи за опазване на птиците, картиране и възстановяването на торфища, поддържане на зелени покриви и градини пред блоковете и др.
WSJ: Горещите вълни завариха Западна Европа неподготвена
Европа е инвестирала сериозно в производството на вятърна енергия, но това може да се окаже проблем по време на жегите, защото вятърът е склонен да затихва при горещините
Проф. Рачев: От днес за 5 дни пускаме големия грил...
Климатологът предупреждава, че бруталната жега от Западна Европа ще атакува и Балканите, времето е само за почивка