7 Януари, 2026

42% от избирателите в САЩ са притеснени от използването на изкуствен интелект от медиите

42% от избирателите в САЩ са притеснени от използването на изкуствен интелект от медиите

През 2016 г. Тръмп използва масирана реклама в социалните мрежи

Използването на изкуствен интелект е една от най-големите промени във воденето на съвременните предизборни кампании, а моделите, които се използват, се развиват много бързо.

„Помислете си за кампания без Изкуствен интелект и цифрово съдържание“, казва политическият експерт Бетси Хувър за Voice of America.

Нейната компания инвестира в разработването на технологии в полза на Демократическата партия и левите каузи. Тя казва, че не знае какви са стандартите на републиканците при водене на кампания, но тези на демократите са високи. Хувър допълва, че се отнася изключително отговорно към използването на изкуствения интелект.

През 2016 г. кампанията на Тръмп използва безпрецедентна реклама в социалните мрежи със силно персонализирани съобщения. Брад Парсейл, старши съветник на кампания, заяви че изкуственият интелект може да анализира данните на избирателите, за да създаде масови персонални съобщения и мейли, предаде Дарик.

Проучване на Американския медиен институт и „Асошиейтед прес“ показва, че 42% от американските избиратели се притесняват, че медиите ще използват генеративен изкуствен интелект при създаване на различни истории по време на кампанията за президентските избори в САЩ, съобщават от VOA.

Сподели:

Коментари (0)

Американска военна мощ се струпва във Великобритания на фона на заплахите на Тръмп

Американска военна мощ се струпва във Великобритания на фона на заплахите на Тръмп

"Таймс" спекулира, че САЩ засилват военното си присъствие в Европа по няколко причини...

Две са най-горещите точки на фронта в Украйна, 221 сблъсъка е имало между ВСУ и врага

Две са най-горещите точки на фронта в Украйна, 221 сблъсъка е имало между ВСУ и врага

Окупаторите са разположили 6200 дрона камикадзе и са извършили 3288 атаки, включително 123 от системи за залпов ракетен огън

Нефтобаза в руската Белгородска област е в пламъци, Украйна порази и склад в Донецки район

Нефтобаза в руската Белгородска област е в пламъци, Украйна порази и склад в Донецки район

Нефтобазата се използва за снабдяване с гориво на окупационните сили. В резултат на попадението в резервоара възникна мащабен пожар.