31 Януари, 2026

Денков: ГЕРБ поставя фокуса върху министерски кресла и постове, подменят приоритетите

Денков: ГЕРБ поставя фокуса върху министерски кресла и постове, подменят приоритетите

Николай Денков

Премиерът настоява да се изпълнят задачите, поставени преди 9 месеца

„Предложението на ГЕРБ от вчера променя приоритетите, набелязани преди 9 месеца. Вместо да продължим с усилията за реформи, фокусът се поставя върху министерски кресла и борба за постове”.

Това каза премиерът Николай Денков в началото на заседанието на правителството, предаде репортер на БГНЕС.

„Не приемаме такава подмяна на приоритетите. Нека да изпълним задачите, така както са поставени преди 9 месеца. Едва след като извървим набелязания път за борба с корупцията и реформа в правосъдната система в следващите няколко месеца, сме готови да обсъдим с ГЕРБ как да продължим напред”, заяви Денков.

Според министър-председателят това управление било създадено с една ясна задача - да освободи властта и институциите от корупционния багаж, който влачат през всички тези години.

"Последните разкрития за групите на Нотариуса и Пепи Еврото показаха на всички, че правосъдието ни е превърнато в борса - че вместо да се борят с престъпността, организирани групи, с протекцията на политици, са изпълнявали мокри поръчки пред широко затворените очи на службите, прокуратурата и Антикорупционната комисия". Сега е нужна политическа смелост за следващите стъпки, от управленската и законодателната програма - избор на състава на Антикорупционната комисия, на Висшия съдебен съвет и на ключови регулатори", посочи Николай Денков.

Сподели:

Коментари (0)

Последен ден! От утре левовете не са официална валута в България

Последен ден! От утре левовете не са официална валута в България

Към момента в обращение са пуснати евробанкноти и евромонети на обща стойност над 6.1 млрд. евро.

Китка от фейсбук: Радев е сламен руски проект с изтекла годност

Китка от фейсбук: Радев е сламен руски проект с изтекла годност

Той ни предложи свръх доза демагогия и почти пълна липса на конкретика, имаше образ, но нямаше съдържание, а централното послание беше познато: „хората го искат“, а той се колебае

На 31 януари отбелязваме 172 години от рождението на великана на българската държавност Стефан Стамболов

На 31 януари отбелязваме 172 години от рождението на великана на българската държавност Стефан Стамболов

"Не аз, а чужди наблюдатели, особено около нелепата му смърт, казват, че такива личности се раждат на 100 или на 1000 г., както и че България е имала невероятния шанс да притежава личност от подобни мащаби“, смята проф. Пламен Павлов