Технически има значение кой ще е първи. Но когато сме в политически дефицит, единственият изход е – на кой ще му хрумне, за да протегне ръка към другия. Това заяви в студиото на Нова ТВ анализаторът Димитър Аврамов.
За какви политики говориха ГЕРБ и ПП-ДБ…Ние водим разговор за власт. Важни са тезите, вижданията. Но да аргументираш това, че ще се прави правителство заради войната в Украйна, с Планът за развитие е несериозно. Добрата новина е, че ще има парламент. Ако има политическа безидейност, ако лидерите не могат да покажат нещо смислено – тогава се отива отново на избори, аргументира тезата си политологът.
Аврамов смята, че в този момент не знае каква задача се опитваме да решим.
Ние се опитваме да съберем два провала. Важно е да се случи политически разговор между партиите, за политиките, които да бъдат реализирани в следващия парламент. Въпросът е какво може да бъде изработено като политики в следващото НС. Да не нареждаме каруците, защото няма кой да ги дърпа, предупреди Аврамов.
Според него липсата на информация и на незнанието е статукво. Има хора, които не разбират света. Локалното базирано на знанието е патриотизъм, а базирано на незнанието – е глупост.
Още от България
ДБ предлага отпадане на 12-месечния срок за изменения на фирмени документи, въведени със закона за еврото
Така отпада необходимостта то да бъде изпълнявано в изкуствено определен срок, който не е обусловен от защита на права на трети лица, от стабилността на търговския оборот или от изискване на правото на Европейския съюз
Константин Проданов се ожали: Кабинетът плаща сметката, която някой друг е навъртял
Той отхвърли твърденията, че действията на министър Демерджиев са били негова самостоятелна инициатива и че той не е получил политическа подкрепа
Ивайло Мирчев: Стоян Мавродиев може да се превърне в ключ за модела с кредити от ББР
Той знае достатъчно и може да разкаже достатъчно, стига да има желанието да го направи", подчерта