15 Юли, 2026

Ердоган адвокатства на Путин: Западът организира провокации срещу Русия

Ердоган адвокатства на Путин: Западът организира провокации срещу Русия
Реджеп Ердоган

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган, който се опитва да бъде посредник в отношенията между Москва и Киев, изненадващо обвини Запада, че организира "провокации" срещу Русия, които са я принудили да намали енергийните доставки за Европа.

Ердоган, който поддържа добри отношения с президента Путин и същевременно се опитва да запази неутралитет в конфликта и снабдява Украйна с оръжия и бойни дронове, по време на посещението си в Белград заяви пред репортери, че разбира решението на Путин да прекрати доставките на природен газ за Германия по газопровода "Северен поток-1", съобщи АФП.

"Мога да кажа много ясно, че не намирам отношението на Запада - няма нужда да споменавам имена - за правилно, защото това е политика, основана на провокации", каза Ердоган. "Докато се опитвате да водите такава война на провокации, няма да можете да постигнете необходимия резултат", добави той.

Ердоган се опита да използва отворените си отношения както с Москва, така и с Киев, за да се опита да уреди преки преговори между Путин и украинския президент Володимир Зеленски в Турция.

"Като Турция ние винаги сме поддържали политика на баланс между Украйна и Русия. Отсега нататък ще продължим да следваме тази балансирана политика", каза той.

Очаква се Ердоган да се срещне с Путин на регионална среща на върха в Узбекистан следващата седмица.

Турция не се присъедини към режима на западните санкции срещу Русия и подписа ново споразумение за икономическо сътрудничество с Москва по време на срещата на върха между Путин и Ердоган в Сочи по-рано този месец. /БГНЕС
Сподели:
Невзоров: Кремъл демонстративно плюе на цинковите ковчези, на броя на жертвите

Невзоров: Кремъл демонстративно плюе на цинковите ковчези, на броя на жертвите

"За да замаже позора от многогодишната битка за Мала Токмачка, вампирът отново твърди, че Русия се бие не с Украйна, а с НАТО."

Bloomberg: Натискът върху Путин заради войната в Украйна нараства

Bloomberg: Натискът върху Путин заради войната в Украйна нараства

Киев е засилил ударите по руската горивна индустрия до безпрецедентни мащаб

Тръмп вероятно ще подпише законопроекта за "адски" санкции срещу Русия, иска да добави Иран и „Хизбула“

Тръмп вероятно ще подпише законопроекта за "адски" санкции срещу Русия, иска да добави Иран и „Хизбула“

Президентът на САЩ коментира и смъртта на сенатора Греъм. По думите му ФБР губи времето си, ако разследва смъртта му

Коментари (0)