20 Декември, 2025

Ева Кайли вече не е и под домашен арест

Ева Кайли вече не е и под домашен арест

Ева Кайли

"Разследването вече не налага нейното задържане", потвърдиха от белгийската прокуратура

Ева Кайли - една от основните заподозрени в корупционното разследване в Европейския парламент, станало известно като "Катаргейт", вече не е под домашен арест, съобщава "Франс прес", цитиран от news.bg.

"Разследването вече не налага нейното задържане", потвърдиха от белгийската прокуратура.

Кайли беше сред първите задържани през декември миналата година, когато белгийската полиция започна акции в мащабно разследване за това дали чужди държави, сред които Катар и Мароко, са подкупвали евродепутати. След като арестът ѝ беше удължен няколко пъти, в средата на април тя пусната от затвора под домашен арест с електронна гривна в очакване на делото.

Сега Кайли се присъединява към някои от своите колеги, които също са заподозрени по случая - като белгийския евродепутат Марк Тарабела, чиято електронна гривна беше премахната по-рано. Той беше забелязан отново в Европейския парламент тази седмица, където взе участие в комисия и си взе питие от кафенето.

Адвокатите на Кайли заявиха по-рано, че тя ще поиска свалянето на електронната гривна, за да възобнови задълженията си като депутат.
Сподели:

Коментари (0)

Папа Лъв XIV свика първата си консистория с кардинали от цял свят в Рим

Папа Лъв XIV свика първата си консистория с кардинали от цял свят в Рим

Първите месеци от понтификата на папата бяха белязани основно от срещи с поклонници, юбилейни аудиенции и литургии, както и от усилия за приключване на нерешени въпроси, останали от управлението на предшественика му

Украинската атака причини значителни щети на руска подводница в Новоросийск

Украинската атака причини значителни щети на руска подводница в Новоросийск

„Ударът, при който е използвана подводница Sea Baby, вероятно е довел до значителни щети върху подводницата, оставяйки я неспособна да плава самостоятелно", съобщи британското разузнаване

В Маями, САЩ се провеждат преговори между Украйна и Русия

В Маями, САЩ се провеждат преговори между Украйна и Русия

Възможност да се включи в разговорите обяви и първият дипломат на САЩ Марко Рубио, който заяви, че Украйна няма да бъде принуждавана да сключва мир, с който не е съгласна