19 Януари, 2026

Харалан Александров: Петков трябва да свиква с мисълта, че Борисов е вождът на нашето племе

Харалан Александров: Петков трябва да свиква с мисълта, че Борисов е вождът на нашето племе

Харалан Александров

Много се надявам либералната градска общност да оцени смислената политика на ДБ, а не на популистките ПП и ИТН, каза още анализаторът

Преди 6 месеца това правителство събра огромна подкрепа, но се провали катастрофално. То се самосвали, защото продължи да живее в сферата на фантазията, на революционен авангард, който ще ни заведе в светлото бъдеще. Така метафорично описа в ефира на БНТ социалният антрополог Харалан Александров днешната политическа ситуация у нас.

По думите му сме били на прага да провалим още една тема – таза с РС Македония, но благодарение на доброто лидерство на Борисов, който направи изненадващ ход, с който България се размина с голямото бедствие да остави усещането у нашите партньори за едно напълно провалено общество.

Благодарение на мъдрото решение на Борисов България вече е мъдрата държава след вземането на решението за РС Македония, бе категоричен Александров.

Той препоръча на Кирил Петков  да свиква с мисълта, че Борисов е вожд на нашето племе. Защото ние имаме изключително сложен свят, а това изисква сложен ум, какъвто има Борисов. От другата страна имаме обясняването на ПП, че светът е битка на доброто и злото, като ПП са на страната на доброто, което според него  е интелектуална, но и морална нищета. 

Те не можаха да напуснат този разказ, затова ще започне да отшумя тяхната популярност, а щетите, които нанесоха на страната тепърва ще ги отчитаме, изтъкна анализаторът. 

ПП не можаха да влязат в реалността на управлението. Те не напуснаха революционната разрушителна стихия, която втрещиха обществото, уточни Александров. 

По неговите думи при едни бъдещи избори радикалното ядро на либералната градска общност ще подкрепят ПП, които ще заложат на хейта. От ПП ще чувстват по-комфортно в предизборен режим, отколкото в управлението. Но той много се надява тя да оцени смислената политика на Христо Иванов и Демократична България, която е една системна партия за разлика от двете популистки партии – ПП и ИТН, които се сбиха за байрака на пиратския кораб и го оставиха да потъне, образно коментира Харалан Александров. 

Сподели:

Коментари (0)

Божанков: Радев е един Коста Копейкин на стероиди

Божанков: Радев е един Коста Копейкин на стероиди

"Битката с корупцията няма как да му е силната карта, защото е управлявал и корупцията не е сразена.“

"Отървете народа от тази агония" - президентски съветник пусна клип с призиви към Радев да основе партия

"Отървете народа от тази агония" - президентски съветник пусна клип с призиви към Радев да основе партия

Видеото, публикувно от президентския секретар по сигурността и отбраната Димитър Стоянов, породи догадки.

Николай Денков: Лорер няма да е част от листите на ПП-ДБ, изключен е

Николай Денков: Лорер няма да е част от листите на ПП-ДБ, изключен е

Най-голямата битка според Денков е за честността на вота, заради "усилията за саботаж" на машинното гласуване.