7 Януари, 2026

ИТН получи подкрепа от независимите депутати около Николай Марков

ИТН получи подкрепа от независимите депутати около Николай Марков

Тошко Йорданов

Балабанов: След тази среща мнозинството за кабинет нарасна с 22-ма депутати

Има лек напредък в разговорите, инициирани от "Има такъв народ" за реализиране на третия мандат.

Първата среща за кабинет беше само с един депутат - Красимира Катинчарова от лагера на Ивелин Михайлов. Разговорът започна оптимистично, но завърши с отказ за подкрепа на кабинет с папка номер 3.

Втори на масата срещу ИТН седнаха независимите депутати, които са лоялни на Николай Марков. Разговорът започна директно с въпрос. 

"В какъв срок виждате това правителство", попита самият Марков.  

"Ако има достатъчно широка подкрепа за 4-годишен мандат, няма проблем то да съществува. Ако има непреодолими различия между някои партии, но все пак има осъзнаване, че трябва да започнем да излизаме от кризата, тогава може да се направи програма в срок година-две", отговори Тошко Йорданов

След срещата стана ясно, че има обещание за подкрепа.

"Даваме подкрепа за политики", съобщи независимият депутат Виктория Василева. 

"След тази среща мнозинството за кабинет нарасна с 22-ма депутати", обобщи Станислав Балабанов от ИТН. 

Утре, 31 юли, предстои нова порция разговори в търсене на подкрепа за правителство - този път от ИТН ще се срещнат с независимите депутати, които останаха верни на Ахмед Доган.
Сподели:

Коментари (0)

"ДПС-Ново начало" внася законопроект срещу спекулата при цените на основните хранителни стоки

"ДПС-Ново начало" внася законопроект срещу спекулата при цените на основните хранителни стоки

В него се предвижда приемането от МС на т.нар. “Кошница на потребителя”, която включва основни хранителни продукти и стоки

Жълт код за опасно време в Южна и Източна България, облачно и ветровито по морето и в планините

Жълт код за опасно време в Южна и Източна България, облачно и ветровито по морето и в планините

Минималните температури ще са предимно между 6 и 11 градуса, в района на София – около 6 градуса, а максималните – между 10 и 15 градуса.

Макрон,  Стармър и Зеленски подписаха Декларация за чуждестранния контингент в Украйна

Макрон, Стармър и Зеленски подписаха Декларация за чуждестранния контингент в Украйна

"Тази декларация на коалицията на желаещите за първи път признава оперативно сближаване между 35-те държави от коалицията, Украйна и Съединените американски щати. Говорим за солидни гаранции за сигурност“, каза Макрон след срещата на съюзниците