31 Януари, 2026

Как реално руснаците възприемат своя президент...

Как реално руснаците възприемат своя президент...

Владимир Путин

Путин на фронта, за да подкрепи нашите войници? Стига с тези фейкновини!

От няколко дни хората активно обсъждат слух, че Путин не е отишъл в Монголия, за да се срещне с тамошния лидер. Твърди се, че всъщност руският президент е предприел пътуването си заради посещение при местни шамани. Не напразно монголските шамани са признати от целия свят за най-мощните.

Журналистът и писател Михаил Зигар лансира този слух на вниманието на обществеността, въпреки че не приведе никакви съществени доказателства, пише Каспаров.Ру. Просто сподели на един чуждестранен читател чрез уважаваното немско издание „Шпигел“ какво клюкарстват по коридорите на Кремъл.

И ето какво е интересното тук.

Въпреки, че посещението на Путин при шаманите е само слух, за който няма доказателства, хората ще повярват с голяма охота в него. Това е от случаите, когато клюките не се нуждаят от специални доказателства: просто защото хората са свикнали с  "изначалните" пристрастия на президента.

Това не е ли показателно как реално се възприема Путин? Кажете, че е отишъл при войниците на предната линия, за да ги подкрепи, както трябва да прави един истински главнокомандващ - всеки руснак ще се смее и ще върти пръст в слепоочието си... Нашият ли? И отиде на фронтовата линия ли? Спрете вече да създавате фейкновини!

Но ако напишете, че е ходил при шаманите, тогава хората веднага ще повярват. Дори няма да има съмнения. Слуховете и анекдотите определят истинското отношение на хората към президента.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Индийци спят по покриви, бягат от слон, убил 22-ма

Индийци спят по покриви, бягат от слон, убил 22-ма

Нападенията се случват близо до гората Чайбаса. Местните жители панически бягат от домовете си, защото слонът събаря стени и приема всички хора за заплаха.

Защо ли чешкият премиер Андрей Бабиш реши да си купи глобус?

Защо ли чешкият премиер Андрей Бабиш реши да си купи глобус?

Когато геополитиката изисква не само въображение, но и познание, особено ако си лидер на една държава

Квестор отстрани Явор Божанков, вживя се в ролята на шеф на парламента

Квестор отстрани Явор Божанков, вживя се в ролята на шеф на парламента

"Стоим вътре и чакаме управляващите да се чудят какво да направят", коментира лидерът на ДСБ ген. Атанас Атанасов