26 Декември, 2025

Даниел Митов: Премиерът не разбира националното съгласие за РСМ, няма усещане за българската история

Даниел Митов: Премиерът не разбира националното съгласие за РСМ, няма усещане за българската история

Митрофанова прекрачи отдавна всички граници на допустимото

Кирил Петков започна премиерството си с лъжа и продължава, заяви пред бТВ депутатът от ГЕРБ Даниел Митов и заяви категорично, че правителството не се справя с нищо.

Той (Кирил Петков – бел. ред.) понеже е българин отскоро не разбира казуса със Северна Македония, няма усещане за историята на собствения си народ и няма представа доколко този казус е впит в познанията на всеки един българин, коментира Митов. Според него всички сигнали сочат, че премиерът е поел някакви задкулисни ангажименти за РС Македония.

Попитан от къде има информация за "поетия ангажимент от страна на Кирил Петков" Митов отговори, че това твърди един от коалиционните партньори, който е участвал в среща.

Според него казусът с БНБ и изборът на гуверньор е до такава степен политизиран, че той вече предизвиква отзвук и дискусии в европейските институции – в ЕК и ЕЦБ.

Ние не сме взели решение как ще гласуваме, ще го решаваме тепърва, отговори Митов в отговор на въпрос кой от двамата кандидати ще подкрепи ГЕРБ при гласуването в пленарна зала – Андрей Гюров от „Продължаваме промяната” или Любомир Каримански от „Има такъв народ”.

Във връзка с евентуалното изгонване на руския посланик Митов каза:

Г-жа Митрофанова прекрачи отдавна всички граници на допустимото за един дипломат.

Според Митов, обявяването ѝ за персона нон грата не означа скъсване на всички взаимоотношения, както твърди премиера Петков, а означава – пратете друг посланик. Петков трябваше още при първите прояви на неуважения да я извика и да ѝ постави ултиматум, а той закъсня.

Относно публикувания в социалната мрежа видеоклип на министъра на културата, който от кабинета си в МК благодари за отправени към него пожелания за личния му празник, Митов каза: Тоя релакс има медицински изражения. Това е очевидно, няма човек, който да не е гледал видеото и да не е наясно. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Минималните температури в повечето райони са между минус 5 и 0 градуса, а в котловините и по високите полета на места може да е и по-студено

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков