22 Юни, 2026

Кървав екшън в САЩ: Най-малко седем убити при нова стрелба в Калифорния

Кървав екшън в САЩ: Най-малко седем убити при нова стрелба в Калифорния

Най-малко седем души бяха убити при нов инцидент със стрелба в щата Калифорния, съобщава американският телевизионен канал CNN.

Стрелбата е открита на две отделни места в град Халф Мун Бей в окръг Сан Матео, а освен за седем загинали се съобщава и за един човек, който е тежко ранен.

Заподозреният е задържан - 67-годишен мъж, жител на града. Уточнява се, че едната стрелба е била във ферма за гъби, другата близо до депо за камиони, на около три километра от фермата.

"Трагедия след трагедия“, написа в "Twitter" губернаторът на щата - Гавин Нюсъм.

По данни на някои американски медии убитите са с китайски корени.

В резултат на стрелба в парка Монтерей в Калифорния в събота загинаха 11 души, припомни "Фокус".
Сподели:
Еврокомисията: Украйна има право да се защитава от Беларус

Еврокомисията: Украйна има право да се защитава от Беларус

Освен това Хипер подчерта, че Беларус предприема провокативни действия срещу ЕС и неговите държави членки, включително нарушения на въздушното им пространс

Бивш разузнавач от КГБ: Путин може да нападне България

Бивш разузнавач от КГБ: Путин може да нападне България

"Ако Украйна сега получи достатъчно американско оръжие, тя реално може да освободи Херсонска област, Запорожка област и Крим", казва той

Крах на енергийния гигант на Русия: акциите на „Газпром“ се сринаха до нивото от 2009 година

Крах на енергийния гигант на Русия: акциите на „Газпром“ се сринаха до нивото от 2009 година

Отбелязва се, че книжата на компанията са под натиска на няколко негативни фактора едновременно:

Коментари (0)