България
Нинова контрира Радев: Хвърляйки се да брани ДАНС, президентът закопа службата още по-дълбоко
Днес, хвърляйки се да брани ДАНС, президентът Радев закопа службата още по-дълбоко. Той заяви, че при него не е идвал докладът на ДАНС за руските свещеници. А би трябвало. По закон тези доклади се предоставят на президент, председател на Народното събрание и премиер. Това написа в социалната мрежа Facebook лидерът на БСП Корнелия Нинова по повод коментара на президента за доклада на ДАНС за решението за експулсирането на руснаците.
Ето какво гласи целият текст в социалната мрежа Facebook без редакторска намеса:
Днес, хвърляйки се да брани ДАНС, президентът Радев закопа службата още по-дълбоко.
Той заяви, че при него не е идвал докладът на ДАНС за руските свещеници.
А би трябвало. По закон тези доклади се предоставят на президент, председател на Народното събрание и премиер.
При председателя на парламента го няма. Министър-председателят заяви, че няма отношение към взимането на решението за експулсирането на руснаците.
Е тогава, след като тримата държавни мъже не знаят за какво става дума, на кого служи ДАНС? Кой управлява контраразузнаването?
Така става, когато президент и управляващи се бият кой да овладее службите за лично ползване.
И не са виновни хората в ДАНС, а онези по върховете на държавата, които искат да ги употребяват не за националната сигурност, а за личните си цели.
Фактор
Ето какво гласи целият текст в социалната мрежа Facebook без редакторска намеса:
Днес, хвърляйки се да брани ДАНС, президентът Радев закопа службата още по-дълбоко.
Той заяви, че при него не е идвал докладът на ДАНС за руските свещеници.
А би трябвало. По закон тези доклади се предоставят на президент, председател на Народното събрание и премиер.
При председателя на парламента го няма. Министър-председателят заяви, че няма отношение към взимането на решението за експулсирането на руснаците.
Е тогава, след като тримата държавни мъже не знаят за какво става дума, на кого служи ДАНС? Кой управлява контраразузнаването?
Така става, когато президент и управляващи се бият кой да овладее службите за лично ползване.
И не са виновни хората в ДАНС, а онези по върховете на държавата, които искат да ги употребяват не за националната сигурност, а за личните си цели.
Още от България
Вътрешният министър отказва да уволни всички пенсионери в МВР, имало причини
Въпреки скандалните данни на Веселин Вучков колко са служителите в системата, които получават и заплата и пенсия, МВР-шефът смята, че сред тях има незаменими
Асен Василев: Бюджетът за 2026 г. е самоубийствен
"..Изкуствено са си измислили това с "дупката" в бюджета, за да могат да оправдаят 3,5 млрд. евро на един обръч от фирми в строителството и енергетиката", смята бившият финансов министър
Уволниха директорката на НДК Андрияна Татарова
Преди няколко дена Върховният административен съд наложи глоба в размер на 5000 лв. на Татарова заради конфликт на интереси - за сключване на договор със свързано лице, нейният син