16 Юни, 2026

Асен Василев: Още не сме получили покана за консултации от президента

Асен Василев: Още не сме получили покана за консултации от президента
Асен Василев

"Дебатът трябва да се случва в парламента между депутатите, а не някъде другаде и после в Народното събрание да се разиграва сценка", заяви пред БНТ съпредседателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев.

"Сметките за електроенергия тази зима ще са същите, както през миналата. Останалите стоки са по-скъпи и начинът да се борим с инфлацията е като вдигаме дохода на хората", смята той.

"Ние сме опозиция в парламента и обикновено тя не взима бюджетната или правната комисия. Доколкото знам, за комисиите е имало разбирателство. При нас идват здравеопазване, земеделие, спорт, комисия по въпросите на ЕС и за електронното управление. Спорът е бил за зам.-председателските места от по-малките партии", обясни Василев.

"От ПП ще работим активно във всички комисии, навсякъде имаме представители. Ние бяхме дали заявка за антикорупционната комисия, доколкото знам, е било преценено да я оглави партия, която не е участвала в управлението - това е била логиката за "Български възход". Имаме обаче там зам.-председател и ще работим много активно в тази комисия", увери той.

"ПП е с ясна позиция против хартиените бюлетини", каза още Василев.

Той добави, че от ПП още не са получили покана от президента за консултации.

Сподели:
Сутринта слънце, следобед дъждове с гръотевици, а на юг и с градушки

Сутринта слънце, следобед дъждове с гръотевици, а на юг и с градушки

Максималните температури - между 24° и 29°, в София - около 27°. В района на Централен Балкан, Рило-Родопския масив, Беласица и Огражден ще има условия за локални валежи и градушки.

Министър Петрова към Муцунски: Очакваме незабавно и задълбочено разследване на палежа

Министър Петрова към Муцунски: Очакваме незабавно и задълбочено разследване на палежа

"България ще продължи да използва всички налични механизми, за да противодейства на всеки опит за разпространяване на страх сред българите"

ДБ: Всички отговорни фактори в Скопие да се опомнят, да променят курса на конфронтация с България

ДБ: Всички отговорни фактори в Скопие да се опомнят, да променят курса на конфронтация с България

"Те не само нанасят тежки щети на двустранните отношения със съседната страна, която първа в света се осмели да признае правото на македонците да имат своя държава, но и слагат трудно преодолими пречки по пътя на Северна Македония към Европейския съюз"

Коментари (0)