1 Януари, 2026

Кога и къде да очакваме сняг?

Кога и къде да очакваме сняг?

Във вторник и сряда ще има валежи в страната. В четвъртък ще има леко захлаждане, а в петък затопляне, защото температурите продължават да седят над нормата за последните десет дни на есента. В събота започва ново движение на въздушните маси и в неделя ни чака захлаждане. Това каза климатологът проф. Георги Рачев пред бТВ.

В София в сряда ще вали дъжд и ще се понижат температурите. В четвъртък ще е по-хладно. В петък ще има затопляне. В събота срещу неделя ще започнат валежи и ще паднат температурите.

В Пловдив се очаква лошо уикенда да има валежи на дъжд и сняг.

Във Варна ще бъде хладно времето през седмицата.

В Плевен през уикенда също ги очаква сняг.

Във Видин ще има понижение на температурен през седмицата, но в петък ще има затопляне, но през уикенда отново ще паднат температурите.

„През уикенда в планината ще бъде ужасно. Силен вятър и голям студ. В сряда над 1500 метра ще вали сняг. Това е предпоставка за един по-хубав и по-ранен ски сезон“, посочи проф. Рачев.

„Балканите и Испания са най-топлите места в Европа“, каза той.
Сподели:

Коментари (0)

Честита Новата 2026 година! На многая лета!

Честита Новата 2026 година! На многая лета!

ДА Е МИРНА И ЗДРАВА, ЩАСТЛИВА И БЛАГОДАТНА!

Транспортът в София ще работи в Новогодишната нощ, метровлаковете ще са през 20-30 минути

Транспортът в София ще работи в Новогодишната нощ, метровлаковете ще са през 20-30 минути

Зоните за платено паркиране няма да работят от днес до 4 януари включително.

Георги Лозанов: Военният престъпник Путин за Тръмп е партньор, идва времето на автокрациите

Георги Лозанов: Военният престъпник Путин за Тръмп е партньор, идва времето на автокрациите

"Надявам се, че между демокрацията и автокрацията вратата е въртяща се и нещата могат да се обърнат."