6 Юни, 2026

Малък самолет се разби край Лесново, пилотът загина

Малък самолет се разби край Лесново, пилотът загина
Снимката е илюстративна

Малък самолет се е разбил край летище "Лесново", а пилотът му е загинал, съобщи Нова телевизия.

Машината -двуместен "Extra 200", който се използва за аеробатика, е паднала малко, след като пилотът, който е бил сам в самолета, е получил разрешение за излитане и се е издигнал в небето.

По първоначална информация мъжът е български гражданин, собственик на самолета и е имал всички необходими документи за полета.

На място са изпратени екипи на полицията. Извършва се оглед, като предстои да се изясняват причините за катастрофата. Няма други загинали или пострадали хора. 

Служебният вицепремиер и министър на транспорта и съобщенията Христо Алексиев е разпоредил незабавна проверка, съобщиха от пресцентъра на министерството.

Сезиран е и Националният борд за разследване на произшествия във въздушния, водния и железопътния транспорт.

Сподели:
Последните оцелели от концлагера „Белене“ се поклониха пред жертвите на комунизма

Последните оцелели от концлагера „Белене“ се поклониха пред жертвите на комунизма

Специален гост на тазгодишното събитие бе историкът проф. Пламен Павлов, а организаторите разпространиха петиция за запазване на оригиналния вид на бившия концлагер

 Асен Василев: Има "сглобка" между Радев и ГЕРБ. Доказателството е Росица Велкова  ...

Асен Василев: Има "сглобка" между Радев и ГЕРБ. Доказателството е Росица Велкова ...

Съпредседателят на ПП-ДБ засегна и работата на службите за сигурност. Според него през последните години многократно са били блокирани опити за промени в ръководството на ДАНС.

Вицепремиер: Бях много щастлив, че Росен Христов прие, ще работи само за 1770 евро

Вицепремиер: Бях много щастлив, че Росен Христов прие, ще работи само за 1770 евро

Александър Пулев заяви, че отпадането на идеята за покупка на ракети за 1 млрд. евро е свързано с оценката за тежкото състояние на публичните финанси и необходимостта от фискална консолидаци

Коментари (0)