4 Юни, 2026

Опрощаване на дългове и купуване на бяла техника, нова мода сред дилърите на гласове в Несебър

Опрощаване на дългове и купуване на бяла техника, нова мода сред дилърите на гласове в Несебър
Снимката е илюстративна

Предлагали от 50 до 300 лв. на глас


Изборният ден в Несебър стартира нормално. Около 21 000 души имат право на глас.

В битката за кметския стол влизат общо 36 са секциите - 3 инициативни комитета, 14 партии и 5 коалиции.

Това е една от горещите точки по време на кампанията, що се касае до акциите на МВР срещу купения вот.

В Равда бяха намерени около 400 000 лв. в имот на общински служител от община Несебър. Според разследващите те са били предвидени именно за закупуване на гласове.

По информация на БНТ в момента се подготвя работно обвинение и е много вероятно да бъдат разследвани още лица по веригата.

От началото на кампанията до сега в област Бургас са подадени над 110 сигнала свързани със схеми за закупуване на гласове.

Образувани са общо над 29 досъдебни производства от Районната прокуратура в Бургас.

Дилъри на гласове са предлагали от 50 до 300 лв. Те са набелязвали хора с нисък социален статус и безработни, на които са предлагали освен пари и закупуване на черна, бяла техника, както и опрощаване на дългове.

Друга интересна тенденция е, че са установени са лица от ромски произход, които сами са предлагали списъци с избиратели на определени политически формации. Оказва се, обаче, че тези списъци се оказват фалшиви.
Сподели:
Асен Василев:  Правителството създава изкуствено усещане за криза

Асен Василев: Правителството създава изкуствено усещане за криза

Обясни как дефицитът за 2025 г. може да падне до 2,9% и да остане под допустимата граница от 3%

Калина Андролова: Славито - малкият Мраз забива партията си много надолу, прави я евтина и смешна

Калина Андролова: Славито - малкият Мраз забива партията си много надолу, прави я евтина и смешна

"Мисли, че помага, а разрушава. Медиите обичат такива като този, започват да го търкалят и преескспонират, докато го приключат и превърнат в карикатура", пише тя

ГЕРБ: ЕК опроверга лъжите на ПБ - управляващите нито знаят, нито могат

ГЕРБ: ЕК опроверга лъжите на ПБ - управляващите нито знаят, нито могат

"Лъжите и манипулациите не вършат работа, защото рано или късно истината излиза наяве"

Коментари (0)