21 Декември, 2025

Отново фалшиви SMS-и от името на "Български пощи"

Отново фалшиви SMS-и от името на "Български пощи"

От „Български пощи“ предупреждават, че отново се разпращат фалшиви електронни и SMS съобщения от името и/или с логото на дружеството. От началото на месец юли преобладават SMS съобщенията. В тях клиентът се уведомява, че има пратка, като понякога се посочва и произволен номер. Изисква се да се заплати определена сума за нейното получаване, освобождаване от митница, коригиране на адрес, пренасочване на пратка поради отсъстващ получател и др.

Във всички фалшиви имейли се настоява получателят да предостави данни от банкова карта или копие на документ за самоличност, снимка и др.

Съобщенията се изпращат на английски или български език.

В някои от случаите, като подател на SMS –те и имейлите, се копира името на „Български пощи“ и електронния им адрес.

„Български пощи“ отново обръщат внимание, че не изпращат тези съобщения, не изискват по имейл заплащане на такси за доставка или освобождаване от митница на пратки и по никакви поводи не изискват лични данни от дебитна или кредитна карта за доставката.

Дължимите суми и държавни вземания към дружеството се заплащат в пощенската станция при доставката на пратката. Документ за самоличност се предоставя на място в пощенските станции при извършване на услугите. 

Сподели:

Коментари (0)

Важно за шофьорите: Блокада на границата с Гърция, натоварен трафик към Турция

Важно за шофьорите: Блокада на границата с Гърция, натоварен трафик към Турция

Заради стачки от гръцка страна при прехода "Кулата" - "Промахон" от 12:00 ч. днес не се пропускат превозни средства и в двете посоки

Християн Атанасов: Нека българите съберат повече жълти банкноти в портфейлите си

Християн Атанасов: Нека българите съберат повече жълти банкноти в портфейлите си

"Историческият опит сочи, че вероятно ще има известно първоначално недоверие, малко мнителност, но според мен това е стъпка в правилната посока."

Ивайло Мирчев се размечта за 121 депутата, за да няма компромиси и "сглобки"

Ивайло Мирчев се размечта за 121 депутата, за да няма компромиси и "сглобки"

Съпредседателят на "Да, България" каза, че представителите на модела Пеевски-Борисов ще получат шамари и юмруци. "Оттук нататък следва най-големия юмрук – юмрукът на протеста, силата на протеста", каза съпредседателят на "Да, България"