19 Януари, 2026

Вятър от север носи по-студен въздух

Вятър от север носи по-студен въздух

Днес ще преобладава облачно време и на места главно в Централна България ще има валежи от дъжд, в планинските райони - от сняг. Привечер облачността ще започне да се разкъсва и да намалява. С умерен вятър от северозапад, в Източна България - от север, ще прониква по-студен въздух. Максималните температури ще са предимно между 4° и 9°, в София - около 4°.

Над планините ще е предимно облачно. Ще има превалявания от сняг, на повече места и по-значителни в Стара планина. Ще духа умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 1°, на 2000 метра - около минус 6°.

Над Черноморието ще е предимно облачно, но валежи са малко вероятни. Привечер облачността ще се разкъса и ще намалее. Ще духа до умерен северен вятър. Максималните температури ще са между 4° и 7°. Температурата на морската вода е 6°-7°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

Сподели:

Коментари (0)

Непрекъснато ще ни питат: „Ще преговаряте ли с Радев, след като слиза на терена?“

Непрекъснато ще ни питат: „Ще преговаряте ли с Радев, след като слиза на терена?“

Ние сме предвидими: без отклонения, без компромиси с националния интерес и геополитическите позиции, с антикорупционна и икономическа програма като гръбнак на европейското бъдеще на страната

Николай Неделков: Невъзможно е общинското дружество да чисти цяла София

Николай Неделков: Невъзможно е общинското дружество да чисти цяла София

По думите му за целта биха били необходими поне 200 снегорина, 150–200 сметосъбиращи автомобила, допълнителни машини за едрогабаритен отпадък и мотометачки.

Петко Петков, Галъп: Очакванията на Радев може да се разминат с електоралната му тежест

Петко Петков, Галъп: Очакванията на Радев може да се разминат с електоралната му тежест

Радев ще търси „преформатиране в президентска или полупрезидентска република, което е задънена улица в българското общество”.