1 Февруари, 2026

За честта на перото...

За честта на перото...

Татяна Дронзина

Не мога да повярвам, че се случва в България. Акълът ми не може да асимилира факта, че председателят на СЕМ може да нарече кланетата в Буча украинска пропаганда. Кадърът на (п)резидента оправда назначението си. Показа какво означава политическо безчестие, липса на елементарна гражданска култура, обикновена човечност, да не говорим за професионална етика и стандарти.

Този елемент е оглавявал  пресцентровете на Министерството на правосъдието, Министерството на вътрешните работи и на Министерството на транспорта и комуникациите, както и на пресцентъра на правителството на Стефан Янев. Слагам тоя кратък биографичен детайл, просто за да стане ясно - постфактум, но по-добре късно, отколкото никога - кой точно ни е осведомявал за политиката на кого. Ами тя и началниците й са си баш като гърне и похлупак, да не използвам една друга българска поговорка, отразяваща пълно съответствие, че пустото добро възпитание ме спира. Та в тая, втората поговорка за съответствие на субектката и нейните началници има само един неясен въпрос: кой е първото и кой е второ.

Честта на перото беше напълно потъпкана. Ама то не знам дали трябва да споменавам въобще тая категория във връзка с имената на някои хора, за да не я изпразвам от съдържание. За честта на перото...пароле....пароле...пароле.

Сподели:

Коментари (0)

Рая Назарян: 1 февруари остава в нашата история като престъпление срещу идеала за свобода, което не трябва да забравяме

Рая Назарян: 1 февруари остава в нашата история като престъпление срещу идеала за свобода, което не трябва да забравяме

„С отбелязването на тази черна дата ние сме по-категорични от всякога, че това никога повече не трябва да се повтори", написа тя на профила си във Facebook

Вили Лилков: Гледаме втора серия на филма "Планът Решетников"

Вили Лилков: Гледаме втора серия на филма "Планът Решетников"

"Радев е единственият държавен глава в Европа, който настояваше фалшифицираните избори на Мадуро да бъдат признати. Заедно със Северна Корея, Русия и Китай“, заяви той

БНТ с нова прИмоция на Радев: Иво Христов го хвали,  взривил координатната система“ на политическата класа

БНТ с нова прИмоция на Радев: Иво Христов го хвали, взривил координатната система“ на политическата класа

Като държавен служител членът на Комисията за защита от дискриминация той няма право да извършва политическа пропаганда, но участието му в БНТ премина именно в тази посока