27 Юни, 2026

ЕС удължи санкциите срещу Русия с шест месеца

ЕС удължи санкциите срещу Русия с шест месеца

ЕС удължи с шест месеца - до края на януари 2024 г. - всички икономически санкции срещу Русия. Това се посочва в изявление на Съвета на ЕС, разпространено в Брюксел.

"Днес Съветът реши да удължи с шест месеца - до 31 януари 2024 г. - забранителните мерки срещу сектори на руската икономика", се казва в изявлението.

Санкциите бяха въведени за първи път на 1 август 2014 г. и оттогава бяха удължавани на всеки шест месеца въз основа на твърдението, че "няма напредък в изпълнението на споразуменията от Минск".

От февруари 2022 г. насам ЕС засили едностранните си санкции срещу Русия с 11 нови пакета от забрани. Този режим на санкции на ЕС е най-амбициозният в историята на общността. /БГНЕС
Сподели:
Руснаците бягат, а ние чакаме да бъдем отново „освободени“

Руснаците бягат, а ние чакаме да бъдем отново „освободени“

Добре радев да си спомни за поговорката, според която който седи на два стола, винаги пада от тях. И колкото по-усукани са лъжите му, толкова по-болезнено е това падане

Архимандрит Никанор: В умовете и сърцата на много българи Русия е идол, който е изместил Бог, уповават се на Кремъл и Путин да им решат проблемите

Архимандрит Никанор: В умовете и сърцата на много българи Русия е идол, който е изместил Бог, уповават се на Кремъл и Путин да им решат проблемите

Руската православна църква и нейните структури по света ще носят завинаги тежестта на своето възраждане под покровителството на Сталин

Ние, българите си го избрахме, ние, българите ще платим за деянията му

Ние, българите си го избрахме, ние, българите ще платим за деянията му

РР е друг тип, той има матрица в главата си – инсталирана, пирографирана. Матрицата на промития просъветски манталитет, според която любовта към СССР, към Русия е с безусловен приоритет над обичта към България

Коментари (0)