Вашингтон не смята за необходимо да ограничава визите на всички руснаци като наказание за действията на Русия в Украйна. Това заяви в събота координаторът по стратегическите комуникации в Съвета за национална сигурност на Белия дом Джон Кърби в интервю за руската телевизия "Дождь. "Ние наложихме визови ограничения на отделни руснаци. Смятаме, че това е инструмент, който помага да се подведат под отговорност поддръжниците на режима", каза той. "Но не считаме, че подвеждането под отговорност на всички руснаци е продуктивна мярка. Смятаме, че не е нужно да се стига до война с целия руски народ. Тук не руският народ трябва да бъде обвиняван”. /БГНЕС
Фактор
Още от Свят
Тръмп заплаши: Иран „няма да съществува“, ако САЩ бъдат принудени да подновят ударите
Изявлението идва на фона на крехкото примирие и продължаващото напрежение между Вашингтон и Техеран, след като взаимно се обвиниха, че нарушават примирието
Иран обстрелва с ракети и дронове американски военни обекти в Кувейт и Бахрейн, САЩ отвърнаха на удара
Ирански складове за дронове и ракети бяха атакувани от САЩ
Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин
Украйна развенчава основния мит на Путин за сила и стабилност