4 Януари, 2026

След падането на ракетата в Полша, силовите структури подготвяли свалянето на Путин

След падането на ракетата в Полша, силовите структури подготвяли свалянето на Путин

Николай Патрушев и Владимир Путин

Телеграм-каналът "Генерал СВР", за който се твърди, че се използва от кръга около Николай Патрушев, да правят публична "вътрешна" информация от Кремъл, твърди, че падането на ракетата на територията на Полша една не станало пролог за смяна на властта в Русия.

"Веднага след като информацията за падналата на полска територия стигнала до ръководството на силовия блок, са започнали активни неформални консултации. Няколко души, имащи влияние и възможност да вземат решения практически във всички силови структури, половин час след получаване на първичната информация активно са обсъждали възможните последствия и пътищата за изход от ситуацията, доколкото в онзи момент смятали, че това е руска ракета", твърди в "Генерал СВР".

"Познавайки склонността на Путин към "вдигане на залозите" по пътя на ескалацията, а също така "способността на руската армия да обърка с няколко десетки километри", тази група силовици очаквали, че НАТО ще отговори с удар или ултиматум.

"Генерал СВР" твърди, че в определен момент групата решила че ако САЩ  заявят готовност за "твърд отговор", то най-добрият изход ще бъде отстраняването на Путин от властта и създаването на колективен съвет от "силовици", който временно да управлява страната, като обвини за всичко "болния и нарушил законите на страната президент".

Според авторите на публикацията, Путин е довел общото напрежение в руския елит до краен предел, но признават, че е невъзможно тяхната информация да бъде проверена.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Милен Керемедчиев:  САЩ предлагаха 50 милиона долара за Мадуро, извършиха преврат без капка кръв

Милен Керемедчиев: САЩ предлагаха 50 милиона долара за Мадуро, извършиха преврат без капка кръв

ЦРУ нееднократно е опитвало да го отвлече, включително чрез опит за вербуване на неговия личен пилот

Башар Асад - позлатеното изгнание за целия клан

Башар Асад - позлатеното изгнание за целия клан

Година след светкавичното падане на режима му сирийският диктатор живее луксозно в Русия

Медиите на Вучич озверяха срещу РСМ и външния министър: Северномакедонски нещастник!

Медиите на Вучич озверяха срещу РСМ и външния министър: Северномакедонски нещастник!

Публикацията е по повод написаното в Х от Муцунски за американската военна операция и арестуването на президента на Венецуела Николас Мадуро