Още едно служебно правителство - и България може да се окаже в пропастта на Путинова Евразия
Огнян Минчев
Време е всички, които се занимават с политика - и считат себе си за свободни граждани на европейска България - да разберат, че единственото спасение на страната ни от провал в пропастта на Евразия е коалиционно правителство с ясна политическа програма за извеждане на България от кризата и за утвърждаване на нейния европейски и атлантически избор. ГЕРБ води кампания с лозунга, че ПП и ДБ са "пленници" на БСП (може и да е вярно - ако не може с ГЕРБ, може с БСП...) ПП и ДБ водят кампания под лозунга, че Б. Борисов е "очевиден" съюзник на Радев, а самият той и ГЕРБ са за "затвора". От всичко това печели единствено истерично властолюбивата марионетка на Решетников на "Дондуков". Още едно служебно правителство - и България може да се окаже в пропастта на Путинова Евразия. Много е вероятно да се окаже...
Тези политически партизани, които тласкат конфронтацията към невъзможност за съставяне на нормално правителство след изборите са основните съюзници на руския пРезидент, който се е маскирал като български. Не е важно дали се бият в гърдите, че са "евроатлантици", не е важно какви локуми разтягат за демокрацията, Европа и т.н. Бягството от отговорност под оправданието, че другите "не стават" е сътрудничество с кремълския душманин на България. Има една иронична поговорка - "Голям мъж, като л@йно на дъжд..." На слънце всяко л...о може да се престори на мъж. Като падне дъжд - се превръща в обикновена кал. Големи политици - като трябва да се "усвояват" пари - било от Брюксел, било рушвети от Москва... Като стане напечено - отварят големите усти: "Ти си с комунистите...", "Ти си за затвора..." Кой е за затвора казва съда - не политически селяндури, пък било то и от Харвард. Засрамете се малко - ако въобще имате "орган за срам"! Много ли искат от всички вас хората? Само да направите правителство. Защото иначе спираме да сме държава (каквато и да е) и ставаме отново изцяло кремълски бантустан.
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци