18 Февруари, 2026

И Полша задържа руски шпионин

И Полша задържа руски шпионин

В Полша е арестуван "агент на руското военно разузнаване", съобщи по полската телевизия Станислав Зарин, говорител на координатора на тайните служби на страната.

"Мъжът е идентифициран като агент на руското военно разузнаване ГРУ. Той е арестуван за три месеца по решение на съда", заяви говорителят на агенцията, цитиран от РИА Новости. Според Зарин задържаният е пребивавал в близост до полско-украинската граница в продължение на няколко дни и се е готвел да пътува за Украйна. Говорителят заяви, че се предполага, че "агентът" е предал на Русия информацията, която е събрал на границата. По-късно Зарин уточни, че задържаният е от Русия, но има испански паспорт.

Припомняме, че у нас беше задържан Валентин Цанков на 3-ти март за шпионаж. Според спецпрокуратура е събирал класифицирана информация за вътрешнопартийния живот в България, която предавал на руски дипломати. След шпионския скандал България изгони двама представители на руското посолство в София, а от Москва заявиха, че запазват правото си на реципрочни мерки. 

Сподели:

Коментари (0)

Foreign Affairs: Армията на САЩ трябва да се учи от ВСУ още сега

Foreign Affairs: Армията на САЩ трябва да се учи от ВСУ още сега

Авторите подчертават, че досега не е имало война с толкова широко и ефективно използване на спътници, автономни системи, изкуствен интелект и друго търговски достъпно оборудване.

 Зеленски: Украинският народ ще отхвърли мирно споразумение, което предвижда едностранно изтегляне на Украйна от Донбас

Зеленски: Украинският народ ще отхвърли мирно споразумение, което предвижда едностранно изтегляне на Украйна от Донбас

„Русия трябва да изтегли своите войски на същото разстояние – това са условията за изтегляне на ВСУ", заяви той

 "Логистични затруднения" отложиха  явяване на Мадуро пред съда

"Логистични затруднения" отложиха явяване на Мадуро пред съда

При първата си поява в съда на 5 януари, два дни след задържането му при военна операция на САЩ във Венецуела, 63-годишният бивши диктатор заяви, че е невинен