7 Юли, 2026

СДВР: Идентифицирани са полицаите, за които се предполага, че са превишили правомощията си на протеста

СДВР: Идентифицирани са полицаите, за които се предполага, че са превишили правомощията си на протеста

Анализът продължава

Вече има идентифицирани полицаи, за които се предполага, че са превишили правомощията си по време на протеста в четвъртък. Това е съобщил на вътрешния министър директорът на СДВР гл. комисар Любомир Николов според информация на Дарик.

Министър Стоянов свика в неделния ден директорите на СДВР и ГД „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“, за да го запознаят с предприетите след протестите действия.

Продължава анализът, какви са последствията в материално отношение за МВР. Организира се и помощ за пострадалите полицаи, съобщиха от министерството.

По време на щаба беше обсъдено и състоянието на пострадалите при безредиците хора, отбелязват още от МВР.

В петък „Продължаваме промяната – Демократична България“ поискаха оставката на вътрешния министър Калин Стоянов заради ескалацията на напрежението по време на протеста в София. 

Премиерът Денков коментира, че вижда „определена неадекватна оценка на обстановката от страна на министъра на вътрешните работи“. Днес той добави към тази си позиция, че неговото отношение към министъра на вътрешните работи ще се определи от това как той ще оцени и ще реагира на сигналите за полицейско насилие.

По думите му, огромното мнозинство от полицаите „действаха както трябва, без да прилагат насилие“, но „тези, които прилагаха насилие, трябва да бъдат разследвани и наказани".

Сподели:
Слънчево и по-топло, следобедни дъждове на изток и над северното Черноморие

Слънчево и по-топло, следобедни дъждове на изток и над северното Черноморие

Максималните температури - между 27° и 32°, в София - около 27°. Температурата на морската вода е 24°-26°. Вълнението на морето - 1-2 бала.

 Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган за 15 месеца договора с „Боташ“.

Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган за 15 месеца договора с „Боташ“.

От подписването му през 2023 г. до днес натрупаната сметка за страната вече надхвърля 1 млрд. лв.

Радев склони Ердоган:  "Чудесният"  договор с „Боташ“ е замразен за 15 месеца

Радев склони Ердоган: "Чудесният" договор с „Боташ“ е замразен за 15 месеца

По време на разговора бе отчетена позитивната тенденция на нарастване на двустранния стокообмен, който се равнява на 9 млрд. евро

Коментари (0)