7 Декември, 2025

Цвета Рангелова: КС е взел решение - няма да има референдум за запазване на лева

Цвета Рангелова: КС е взел решение - няма да има референдум за запазване на лева

Цвета Рангелова

Не е съгласна, че кандидатурата ѝ за съдия в КС е политизирана

Имаме категорична информация, че КС е взел решение да бъде отхвърлена жалбата на "Възраждане" срещу решението на Народното събрание от юли 2023 г., с което се отказа провеждането на референдум за запазване на лева. Това заяви пред БНР Цвета Рангелова, депутат от "Възраждане", която беше кандидат за конституционен съдия.

"Продължаваме да получаваме въпроси от гражданите, с които се срещаме . Хората, които са се подписали под искането за този референдум, искат да бъде зачетен техният вот. ... Очевидно е нежеланието на самопровъзгласилия се за елит от 168 депутати да спира всякакви полезни инициативи в полза на българите." - каза тя.
Рангелова твърди, че "Възраждане" не е против приемането на еврото, а е на мнение, че българската икономика още не е готова за влизане в еврозоната.

Тя изказа несъгласие, че кандидатурата ѝ за съдия в КС е политизирана, въпреки че е депутат от политическа партия:

"Аз не участвам в ръководството на партия "Възраждане", никога не съм заемала ярки политически позиции, обичайно позицията ми е съвпадала с очакванията на хората, които са ме избрали за съответната позиция. Смятам, че не покривам силно политизирания профил на Десислава Атанасова."

"Очакваме Конституционният съд да отхвърли искането ни, с което обжалваме промените в Конституцията", заяви още Цвета Рангелова. Според нея КС е попълнил състава си със "силно изразени политически фигури, които са гласували в парламента тези промени и няма причина сега да гласуват с друга съвест и да кажат, че промените са противоконституционни". 

Депутатката беше категорична, че "Възраждане" не е в изолация в Народното събрание: 
"Напротив, ние обединяваме опозиционните партии. Целта на обединението е около идеи и цели, а не някакви тъмни сделки."

Като "страховити опорки", целящи да дискредитират "Възраждане", тя определи твърденията, че партията цели излизане на България от НАТО и ЕС.

Сподели:

Коментари (0)

Според Келог краят на войната е "наистина близо"

Според Келог краят на войната е "наистина близо"

Кийт Келог заяви по време на Форума за национална отбрана „Рейгън“, който се провежда в Калифорния, че опитите за намиране на изход от "конфликта" са в „последните си метри“, които по думите му са най-трудните.

Еврокомисарят Кубилюс: Европа трябва да има свой собствен мирен план за Украйна

Еврокомисарят Кубилюс: Европа трябва да има свой собствен мирен план за Украйна

„На всеки шест месеца получаваме нови планове и по някакъв начин усещам, че тук чакаме да научим какви планове ще дойдат от Вашингтон тази година. Планове трябва да идват и от Брюксел и Берлин.“

Макрон предупреди Китай - ще последват мита, ако не се коригира търговският дисбаланс

Макрон предупреди Китай - ще последват мита, ако не се коригира търговският дисбаланс

„Китай удря в сърцето на европейския индустриален и иновационен модел, исторически базиран на машинни инструменти и автомобили.“