14 Юни, 2026

Военен експерт: Следващите няколко седмици са "критични" за войната в Украйна

Военен експерт: Следващите няколко седмици са "критични" за войната в Украйна

Всичко зависи от това как ще протече битката в Донбас през следващите две или три седмици, каза военният експерт Джъстин Крамп пред Би Би Си. "Ето защо този период е толкова критичен - въз основа на него ще видим или мир, или пауза в конфликта, или просто продължителна война, а това, разбира се, зависи и от двете страни", казва той.

В крайна сметка всичко ще зависи от това колко добре се справят руснаците срещу украинците в Донбас, допълва Крамп. Това ще определи дали Путин ще се задоволи с това, което има в този момент, дали руснаците ще почувстват, че са унищожили сърцето на украинската армия и ще покажат, че доставките на НАТО не са достатъчни, за да ги задържат - те могат да продължат да настъпват и да превземат град като Харков.

Те все още имат 22 бойни групи на север от Киев в Беларус, казва Крамп. И те са задържани там по някаква причина - Русия държи опциите си отворени за останалата част от страната - но това може да бъде много трудно, ако загуби много сили в Донбас, добавя той./БГНЕС
Сподели:
 Докато Макрон разчита на Вучич, „Монд“ излезе с ужасяващи данни за режима в Сърбия

Докато Макрон разчита на Вучич, „Монд“ излезе с ужасяващи данни за режима в Сърбия

„Гражданите нямат доверие на полицията, защото вече никой не може да различи престъпника от полицая“, заявява пред разследващия сайт „Радар“ бившият полицейски командир Боголюб Живкович

Горят голям химически завод и нефтобаза в Русия

Горят голям химически завод и нефтобаза в Русия

Дронове са атакували нефтобаза „Спецторг Плюс“ в Рибинск, Ярославска област. Видеоклипове на пожара и огромните стълбове дим са публикувани онлайн. Сателитната служба за проследяване на температурни аномалии на НАСА Firms е заснела кадри от пожара в завод "Азот". 

Очакват се хиляди на протест в Женева преди срещата на върха на Г-7

Очакват се хиляди на протест в Женева преди срещата на върха на Г-7

В очакване на демонстрациите множество магазини, обществени сгради и културни институции са обезопасили своите фасади с предпазни прегради

Коментари (0)