23 Януари, 2026

Загубите на руската армия след 24 февруари преминаха нова "червена линия"

Загубите на руската армия след 24 февруари преминаха нова "червена линия"

Вижте статистика на военните загуби на Руската Федерация от началото на войната досега

Само за един ден въоръжените сили на Украйна унищожиха още 320 руски окупанти.

Това се казва в съобщение на страницата на Генералния щаб на въоръжените сили на Украйна във Фейсбук от 26 октомври, предава агенция УНИАН.

Отбелязва се, че общите брой на загуби на личния състав на противника от 24 февруари до 27 октомври е приблизително 69 220 (+320 на ден) души. Тоест те преминаха нова "червена линия", се казва в съобщението.

И още:
2 хиляди 631 (+3) танка;
5 хиляди 364 (+13) бойни бронирани машини;
1 хил. 690 (+4) артилерийски системи;
379 ракетни системи за многократно изстрелване.

Унищожени са също 192 единици ПВО, самолети - 271, вертолети - 249 (+1), безпилотни самолети оперативно-тактическо ниво - 1398 (+19), крилати ракети - 351 (+1).

Елиминирани са 16 кораба/катера, автомобили и цистерни - 4 хиляди 78 (+2), специална техника - 150 (+1).

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Орбан се зарече да не пусне Украйна в ЕС

Орбан се зарече да не пусне Украйна в ЕС

По неговите думи в Унгария няма да има парламент в следващите 100 години, който да гласува за членството на Киев в съюза

Тръмп с ново предизвикателство към НАТО

Тръмп с ново предизвикателство към НАТО

Американският президент изрази съмнение дали партньорите в Алианска са способни да защитят САЩ, ако е необходимо

Кремъл се заинати в искането си силите на Украйна да се изтеглят от Донбас

Кремъл се заинати в искането си силите на Украйна да се изтеглят от Донбас

„Позицията на Русия е добре известна – украинската държава и украинските въоръжени сили трябва да напуснат територията на Донбас. Те трябва да бъдат изтеглени оттам“, каза прессекретаряят на Кремъл Дмитрий Песков